linkedin

5 نکته برای صرفه جویی در مصرف آب

صرفه جویی در مصرف انرژی

| زمان مورد نیاز برای مطالعه : 4 دقیقه |

یک چیز واضح است: مصرف انرژی و آب عوامل کلیدی ایجاد هزینه در همه جای دنیا هستند. به همین دلیل ، بخش صنایع و خدمات غذایی باید روشی پایدار و مقرون به صرفه برای مقابله با مصرف زیاد آب پیدا کند. بنابراین در اینجا چند مورد ذکر شده است.

1. میزان مصرف آب خود را محاسبه کنید

اگر می خواهید چیزی را بهبود بخشید، به آمار و ارقام قابل اعتماد نیاز دارید. قبل از شروع هر گونه اقدام عملی، باید میزان مصرف فعلی آب خود را محاسبه و ارزیابی کنید، در صورت نیاز به یک متخصص مناسب مراجعه کنید. از این گذشته، شما فقط زمانی می توانید اهدافی را تعریف کنید، که بتوانید تفاوت موفقیت یا عدم موفقیت خود را بسنجید. شما باید قدم به قدم پیش بروید، صبور باشید!

2. آموزش کارمندان و آموزش مهمانان

آموزش پرسنل رستوران

صرفه جویی در مصرف آب یک کار تیمی است. بنابراین باید آگاهی را در بین کارمندان خود بالا ببرید و آنها را آموزش دهید. همچنین معقول است که مهمانان را از شیوه های جدید آگاه سازید و آنها را برای صرفه جویی در مصرف آب ترغیب کنید.

با ماشین ظرفشویی های صنعتی در مصرف آب صرفه جویی کنید، ماشین ظرفشویی صنعتی نسبت به ماشین ظرفشویی خانگی انرژی کمتری (کمتر از نصف) مصرف می کنند.

3. از فناوری مدرن استفاده کنید

شیر آب سنسور دار

تجهیز مکان های شست و شوی دست به شیرهای برقی و سنسور دار نیز موجب صرفه جویی در آب می شود. کوچکترین صرفه جویی به کمتر شدن هزینه کمک می کند.

4- نشتی ها را تعمیر کنید

چکه کردن شیر ​​آب، بست های معیوب و نشتی، لوله ها یا سینک های معیوب … اگر فوراً این موارد را تعمیر نکنید، در معرض خطر از دست دادن حجم غیرقابل توصیف آب هستید – و در آخر خود شما هستید که هزینه آن را می پردازید، بنابراین: اگر به سرعت این موارد را تعمیر کنید، در طولانی مدت نتیجه مثبت آن را مشاهده خواهید کرد.

5- آب باران را جمع کنید و از آب خاکستری استفاده کنید

لازم نیست گیاهان ، درختان و باغچه ها را با استفاده از منبع اصلی آب، آبیاری کنید. آب باران جمع آوری شده در مخازن آب برای این منظور کاملاً مناسب است.

با داشتن زیرساخت مناسب، حتی می توانید سرویس های بهداشتی را نیز با این آب شستشو دهید. بخشی از استراتژی شما حتی می تواند شامل یک سیستم تصفیه آب باشد. آب خاکستری در واقع پساب آلوده با حداقل آلودگی است که می تواند فرآوری شود تا آن را برای تمیز کردن ، باغبانی و شستشوی سرویس های بهداشتی استفاده کرد.
تجهیزات آشپزخانه صنعتی | ارسال به سراسر کشور

↓ با ما در ارتباط باشید ↓

تلفن خط ویژه (30 خط) :

72307 – 021

میرعلی: 3457-317-0912

کریم پور: 0324-922-0912

نشانی : تهران، نیاوران، خیابان علیرضا افشار، پلاک 10، واحد 9

ایمیل : info@apadanakitch.com

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آپادانا تجهیز آراز می باشد. ; طراحی و توسعه وب سایت توسط امیر بالازاده