مقالات

چرا در ساخت مجموعه‌های غذایی به مشاوره نیاز داریم؟

5/5 - (1 امتیاز)

اگر شما در حال راه اندازی یک مجموعه غذایی جدید هستید یا  قصد دارید کسب و کار فعلی خود را گسترش دهید، یا دوست دارید موفقیت خود را حفظ کنید، مشاوران به شما کمک می کنند بین نیازها و خواسته های خود تعادل برقرار کنید و شما را به سمت سودآوری و کارایی بیشتر هدایت می کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که شما با یک تیم مشاور همکاری کنید. در واقع مشاور راه اندازی رستوران نقش منحصر به فردی دارد که در این مقاله به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

رویایی که به حقیقت می‌پیوندد

ممکن است آن چه که شما رویای آن را دارید با واقعیت فاصله داشته باشد.

ممکن است شما بدانید چه می خواهید اما ندانید چه چیزی را نمی‌خواهید. همه ما با وسایلی کار کرده‌ایم یا ابزاری را دیده‌ایم و می‌خواهیم در مجموعه خودمان هم از آن استفاده کنیم؛ ولی ممکن است برای ما مناسب نباشد. برای داشتن آنچه که در رویای ما قرار دارد، آشپزخانه ای به طول یک زمین فوتبال نیاز است.

این موضوع یکی از زمینه‌هایی است که مشاوره در آن، به شما کمک خواهد کرد. طراحی مهندسی شده و ارگونومیک مجموعه غذایی می‌تواند به خوبی بازگو کننده منو مفهوم و کانسپت مجموعه شما باشد. شاید خواسته‌ها و رویایتان با آنچه اجرایی است فاصله داشته باشد. اما باید در مورد هر آنچه در ذهن است و پروسه آن رویایی که به حقیقت می‌پیوندد گفتگو کرد.

ایده‌هایی که در پس تجربه مشاوران به یاری شما خواهد آمد

بین تیمی از مشاوران با تجربه و مشاوری که فقط اطلاعات تئوریک دارد حتماً تفاوت‌هایی است. تلفیق دانش و تجربه همیشه نتیجه بهتری می‌دهد. آنچه از پس تجربه می‌آید جوانب محافظه‌کارانه‌ای را می‌سنجد که شما به عنوان کارفرما نیاز به دانستن آن دارید. آنچه از مجرای علم می‌آید ایده‌های نوین و خلاقی است که باید چشم‌تان را رو به آنها بگشایید. در این زمان است که می‌توانید بهترین تصمیم را برای مجموعه غذایی و رستوران خود بگیرید.

آشپزخانه صنعتی کسب و کاری بلند مدت

تفاوتی اساسی بین فروش کالایی در کمترین زمان با بالاترین سود و فروش خدماتی بلندمدت وجود دارد. در مورد دوم موفقیت کسب و کار در اولویت قرار دادن رضایت بلندمدت مشتری است. شرکت‌های تجهیز آشپزخانه‌های صنعتی که محصولات با کیفیت خود را به مدت طولاتی به گارانتی به دست مشتریان می‌رسانند از این قسم هستند. در این میان باید به سراغ شرکتی بود که از حضور بلندمدت‌تر و باسابقه‌تری در بازار برخوردار است. شرکتی که تمامی جوانب کار را درک می‌کند و برنامه‌ای عملی برای تمام مراحل دارد. از پیش از راه‌اندازی در حین آن و بعد از آن در کنار شما خواهد بود.

تیمی که پیروزی خود را در موفقیت شما می بیند برای مدت طولانی در کنار شما خواهد بود و برای اطمینان از موفق شدن کسب کار شما تمام جنبه های این فرایند را درک می کند، و از برنامه ریزی اولیه، تمام مراحل ساخت و ساز، تا بعد از راه اندازی مجموعه در کنار شما خواهد بود.

کارشناسان حقوقی

بسته به موقعیت مکانی، شما باید از سازمان بهداشت و اداره گاز تاییدیه اخذ کنید. مشاورانی که در زمینه رعایت شرایط نظارتی در این صنعت فعالیت می کنند خدمات ارزنده ای را ارائه می دهند. شما با مشاوره گرفتن از آن ها از اتلاف وقت، هرینه های اضافه و سرخوردگی جلوگیری خواهید کرد.

با مشاورانی کار کنید که تجهیزات را تهیه و نصب کنند

شما به کسی نیاز ندارید که فقط رویای شما را به صورت یک طرح به پیمانکار شما منتقل کند.

به مشاوری نیاز دارید که؛ نه تنها در طراحی مجموعه به شما کمک کند، بلکه تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نیاز شما را تامین کند و آن ها را نصب و روی نصب بی نقص آن نظارت داشته باشد. در واقع مشاوری که از صفر تا صد مراحل، همراه شما باشد بهترین نتیجه را به همراه می آورد. این مورد باعث صرفه جویی در هزینه و زمان نیز خواهد شد.

زیبایی هم اهمیت دارد

با وجود اینکه ارگونومیک و مهندسی بودن طراحی در اولویت قرار دارد، زیبایی همیشه اهمیت خود را حفظ می کند. موارد زیادی وجود دارد که باید در طراحی در نظر گرفته شود و شاید به بعضی از آن ها حتی فکر نکرده باشید، به هر حال این رویای شماست! و شما دوست دارید وقتی به مجموعه خود وارد می شوید، محیطی زیبا و درخشان را مشاهده کنید و از اینکه چنین مجموعه ای دارید لذت ببرید.

پس سعی کنید با مشاوری همکاری کنید که شما را درک کند و بتواند با توجه به بودجه مورد نظر جزییات اجرایی را تا حد امکان به رویای شما نزدیک سازد.

تیم آپادانا تجهیز در تمامی مراحل از صفر تا صد همراه شما خواهد بود و شما را برای به واقعیت تبدیل کردن رویای خود راهنمایی می کند. جهت انجام مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

2 دیدگاه در “چرا در ساخت مجموعه‌های غذایی به مشاوره نیاز داریم؟

  1. رایان هوشمند گفت:

    مشاوره هزینه اضافه نیست بلکه از هزینه های اضافه جلوگیری می کنه

  2. دامون گفت:

    ایرانی جماعت در هیچ زمینه ای نیاز به مشاور نداره. خودش انقدر ضرر می کنه و اشتباه می کنه تا به نتیجه برسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.