مقالات

ساخت سفارشی تجهیزات آشپزخانه صنعتی، چرا و چگونه؟

5/5 - (5 امتیاز)

در اکثریت موارد برای تجهیز رستوران به ساخت سفارشی تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. دلیل آن نیز منحصربه‌فرد بودن نقشه پلان آشپزخانه‌ها صنعتی است. به این پروسه سفارشی سازی تجهیزات آشپزخانه صنعتی می‌گویند.

پروسه سفارشی سازی را معمولاً شرکت‌هایی می‌توانند انجام بدهند که خود وظیفه تولید تجهیزات را نیز بر عهده دارند. از این مثال مشخص است که شرکت‌های ارائه‌دهنده تجهیزات دست دوم قاعدتاً نمی‌توانند بنابر درخواست مشتریان تجهیزات را سفارشی سازی کرده و بر اساس نقشه چیدمان آن‌ها را تغییر دهند.

در شرکت‌های تولیدی تجهیزات باید به‌گونه‌ای طراحی تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تولید شوند که به بهترین شکل در دکوراسیون و چیدمان قرار بگیرند. یکی از اصول اساسی در تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی در این مرحله طراحی ارگونومیک محصولات است که برای آسایش بیشتر کارمندان بسیار اساسی است.

پروسه سفارشی سازی تجهیزات آشپزخانه صنعتی

صاحب رستوران در ابتدا با چند چالش روبرو است. نخست محدودیت در فضا و دوم پروسه‌های متفاوت طبخ که در هر رستوران متفاوت است. این دو عامل منجر به این شده که نیاز باشد برخی از تجهیزات بر اساس فضا و پروسه ویژه رستوران سفارشی سازی شود.

در واقعیت امر یکی از خدمات آپادانا تجهیز همین ساخت سفارشی تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که به مشتریان خود ارائه می‌دهیم.

سفارشی سازی نباید خودسرانه انجام بگیرد و مانند تمامی پروسه گام‌به‌گام و باهدف باید انجام بگیرید.

 • ابتدا منوی مشخص‌شده و روند تهیه غذا تعیین می‌شود
 • سپس پلان آشپزخانه صنعتی طراحی‌شده و چیدمان تجهیزات مشخص می‌شود
 • تجهیزات طراحی‌شده و در کارخانه تولید می‌شود
 • محصول موردنیاز شما را بسته به امکانات کارگاه و کارخانه تولید و برای شما ارسال می‌کند.

سفارشی‌سازی تجهیزات آشپزخانه صنعتی نباید خودسرانه انجام شود زیرا این تجهیزات باید ازنظر بهداشتی و مشخصات فنی استانداردهای لازم را داشته باشد تا بتوان از آن استفاده کرد.

تجهیزاتی را که می‌توان سفارشی ساخت

ازجمله تجهیزاتی که می‌توان به‌صورت سفارشی سازی ساخت عبارتند از:

 • انواع آبچکان ظروف
 • کباب پز
 • فر دیزی پز
 • انواع هود
 • یخچال و فریزر
 • انواع میز کار
 • انواع سینک
 • ترولی های استیل
 • قفسه‌بندی
 • کانترها
 • کابینت‌ها
 • و …

استانداردهای تولید و ساخت سفارشی تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تولید تجهیزات صنعتی و استاندارد دو مبحثی هستند که در یکدیگر گره‌خورده‌اند. در مورد تجهیزات آشپزخانه صنعتی استاندارد اهمیت بیشتری دارد. چرا؟ به این دلیل که به صنعت غذا و سلامت مردم در ارتباط است و استاندارد نبودن تجهیزات ممکن است سلامت عمومی را به خطر اندازد.

1- ایمنی تجهیزات:

مهم‌تری نکته در استاندارد خواه در تولید و یا ساخت سفارشی تجهیزات آشپزخانه صنعتی ایمنی آن‌ها است. در تولید تجهیزاتی مانند اجاق‌های گاز، فرها و تمامی تجهیزاتی که با گاز در ارتباط هستند باید استانداردهای لازم رعایت شود.  درصورتی‌که سؤالی در این زمینه داشته باشید نیز می‌توانید با کارشناسان آپادانا تجهیز در تماس باشید.

2- فضا و اندازه:

نکته دیگر در ساخت سفارشی تجهیزات آشپزخانه صنعتی، ابعاد تجهیزات است. ابعاد در نظر گرفته‌شده برای تولید بر اساس نقشه آشپزخانه صنعتی انجام می‌گیرد و در بهره‌وری آشپزخانه صنعتی بسیار نقش دارد. اهمیت فضاسازی در بحث آشپزخانه صنعتی چنان است که نوعی از پلان آشپزخانه صنعتی با نامه لایه‌بندی ارگونومیک توسعه پیداکرده است.

3- متریال:

در 90 درصد موارد برای ساخت تجهیزات آشپزخانه صنعتی از استیل ضدزنگ آلیاژ 304 استفاده می‌شود. در برخی از شرکت‌های تولیدی از مواد گالوانیزه و روکش ضدزنگ نیز استفاده می‌کنند تا هزینه‌های تولید را کاهش دهند.

ازجمله دیگر متریال هایی که در تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی استفاده می‌شود باید به پلی‌اتیلن، فولاد و ABS هم اشاره کرد.

به‌صورت کلی متریال هایی برای ساخت و تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی استفاده می‌شوند که قابلیت شستشو داشته باشند. چراکه این مواد به لحاظ بهداشتی باید قابل‌استفاده در تجهیزات آشپزخانه صنعتی باشند.

ساخت سفارشی تجهیزات با آپادانا تجهیز آراز

با توجه به اهمیت بالای استاندارد تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی، مسئولان بهداشت رستوران‌ها به این مسئله دقت بسیار زیادی داشته و بهتر است که تمامی تجهیزات آشپزخانه صنعتی به‌صورت استاندارد تولیدشده باشند.  توصیه می‌شود در انتخاب شرکت تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی و خرید خدمات راه‌ اندازی رستوران کمال دقت را داشته باشید و با برترین شرکت‌های بازار وارد معامله شوید.

گارانتی آپادانا تجهیز نشانگر استاندارد و کیفیت بالای محصولات شرکت است.

باید در نظر داشته باشید که به این منظور می‌توانید از شیوه آنلاین نیز استفاده کرده و به‌صورت مستقیم با مرکز تولید و عرضه تجهیزات آشپزخانه صنعتی در ارتباط باشید. کافی است درخواست مشاوره خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید تا فوراً با شما تماس گرفته شود. همچنین شماره تماس دفتر مرکزی ما در نیاوران برابر است با 72307. در ساعات اداری همکاران ما آماده جوابگویی به سؤالات شما هستند:  2 دیدگاه در “ساخت سفارشی تجهیزات آشپزخانه صنعتی، چرا و چگونه؟

  1. یوسف گفت:

   مقاله خوب و جذابی بود. مخصوصاً با ویدئوها خیلی کامل شده بود.

   https://bit.ly/3QicgsG

  2. اتحاد گفت:

   سفارشی سازی تجهیزات چطور می تونه به بهره وری اضافه کنه

   https://bit.ly/3wAgwg6

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.