مقالات

راه اندازی رستوران ایتالیایی | مراحل راه اندازی و طراحی رستوران ایتالیایی از صفر تا صد

راه اندازی رستوران ایتالیایی
5/5 - (1 امتیاز)

راه اندازی رستوران ایتالیایی شاید ایده خیلی از افراد باشد اما برای افراد زیادی این مفهوم نیاز به تعریف دارد، یعنی به طور کلی باید بدانیم به چه نوع رستورانی، رستوران ایتالیایی گفته می شود …

رستوران ایتالیایی همانطور که از اسمش مشخص است به رستورانی گفته می شود که غذاهایی با تم و سبک ایتالیایی در آن تهیه و سرو می گردد. همانطور که همه ی ما می دانیم شاخص ترین غذای ایتالیایی که محبوب در همه ی کشورهای جهان می باشد پیتزا ایتالیایی است. البته این که تهیه و طبخ پیتزا در ایتالیا با آنچه که ما در ایران به نام پیتزا طبخ و سرو میکنیم تفاوت های زیادی از نظر مواد اولیه و طرز تهیه دارد از این مبحث خارج بوده و قصد ما آموزش طبخ پیتزای ایتالیایی در این مقاله نیست بلکه  آنچه منظور ما می باشد همان پیتزای به اصطلاح ایرانی است که در فست فودها و رستوران های ایتالیایی در ایران پخت می شود.

برای راه اندازی یک رستوران ایتالیایی نکات زیادی وجود دارد که بخشی از آنها با نکات موجود در مقالات راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود که در سایت ما موجود است مشترک می باشد.

همچنین برای طراحی رستوران ایتالیایی بهتر است المان های طراحی و معماری ایتالیایی که بسیار شاخص و محبوب در همه ی کشور های دنیا هستند رعایت شود چرا که ایتالیا مهد معماری جهان می باشد و اگر رستورانی نام رستوران ایتالیایی را داشته باشد ولی معماری خارجی و طراحی داخلی آن حاوی المان های ایتالیایی نباشد بخش زیادی از جذابیت خود را برای مشتریان داخلی و خارجی آن رستوران از دست می دهد.

پس از بخش طراحی، بخش اصلی و مهم، لوازم آشپزخانه رستوران ایتالیایی می باشد. بدین منظور باید با مطالعه و شناخت بازار اقدام به خرید نمایید تا تجهیزات استاندارد و به روز و کارآمد تهیه نمایید و از خرید لوازم غیرضروری و قیمت نامناسب خودداری نمایید. برای مشاوره در زمینه خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی لازم می توانید با مشاوران آپادانا در قسمت تماس با ما در سایت ارتباط برقرار نمایید تا لیست تجهیزات مورد نیاز را همراه با  قیمت مناسب دریافت نمایید. 

بخش بعدی دکوراسیون رستوران می باشد که بهتر است لوازم و چیدمان و اشیاء تزیینی از جمله تابلو، مجسمه و …، همه با رعایت تم ایتالیایی و نمادی از آن کشور باشند، چرا که این امر موجب توجه مشتریان زیادی از جمله توریست های خارجی به ویژه توریست های ایتالیایی می شود که با مراجعه به رستوران شما برای ساعاتی اندک دلتنگی وطن خود را فراموش می کنند و امروزه که عصر ارتباطات می باشد آنها رستوران شما  را به هموطنان خود که در سایر کشورهای جهان زندگی می کنند و برای تفریح یا تجارت به ایران سفر می کنند معرفی می نمایند.

به طور مثال یکی از دوستان ما که در زمینه جذب توریست های ایتالیایی بسیار فعال بوده و صاحب یک آژانس هواپیمایی معتبر در تهران می باشد تعریف میکند که یک رستوران درشهر تبریز وجود دارد که بسیار کوچک و دور افتاده و به اصطلاح گمنام است اما ایشان از طریق چند تن از مسافرانشان مطلع می شوند که پیتزایی که در این رستوران طبخ میشود بیشترین شباهت را با پیتزای معروف ایتالیایی دارد و توریست های ایتالیایی از ایشان خواهش میکنند که در سفر به شهر تبریز آنها را برای صرف ناهار به آن رستوران ببرد و آنها حتی آدرس این رستوران را به ایشان می دهند و عنوان می کنند که در ایتالیا از دوستانشان تعریف این رستوران را شنیده اند و مشتاق اند که طعم و عطر پیتزای ایتالیایی را در خارج از کشورشان هم بچشند.

همانطور که ملاحظه فرمودین کلیه نکات مذکور در این مقاله می تواند راهگشای شما برای تاسیس رستوران ایتالیایی باشد.

چنانچه در هریک از مراحل راه اندازی رستوران، خرید تجهیزات یا ماشین آلات، قیمت لوازم رستوران یا طراحی آشپزخانه صنعتی و فضای داخلی می باشید می توانید با ما تماس بگیرید و از کمک مشاوران ما بهره بگیرید.

1 دیدگاه در “راه اندازی رستوران ایتالیایی | مراحل راه اندازی و طراحی رستوران ایتالیایی از صفر تا صد

  1. سپهر گفت:

    راه اندازی رستوران ایتالیایی اولین کاریه که برخی که می خواهند رستوران بازکنند بهش فکر می کنند
    https://tinyurl.com/384ukbsr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.