نمایش 1–16 از 17 نتیجه

تجهیزات کافی شاپ

تجهیزات کافی شاپ بخشی از بازار تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که تقریباً تمامی محصولات آن از خارج از کشور وارد می‌شود. به همین دلیل این بازار بسیار تابع قیمت ارز است.

چک لیست تجهیزات و لوازم موجود در بازار برای افتتاح کافی شاپ در این مقاله نمی‌گنجد. شما می‌توانید از یک خط  دستگاه اسپرسوی خیلی ساده و محلی گذاشتن کیک و دسر کافی است. حتی می‌توانید تجهیزات کافی شاپ را در ون یا ماشین هاچ‌بکی سوار کرده و یک کافی شاپ سیار دایر کنید. از طرف دیگر بسیاری از کافی شاپ‌های موجود در واقع کافه رستوران هستند و آشپزخانه صنعتی مجهز و منوی متنوعی دارند.

در اینجا سعی می‌کنیم مهمترین تجهیزات کافی شاپ که برای راه اندازی کافی شاپ به آنها نیاز خواهید داشت، گردآوری کردیم.

چک لیست تجهیزات کافی شاپ

در خرید تجهیزات کافی شاپ بایستی به بسیاری از نکات توجه کرد. از تجهیزت کافی شاپ گرفته تا لوازم کوچک‌تر برای تجهز آشپزخانه کافی شاپ. در لیست زیر راهنمای خرید تجهیزات کافی شاپ را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

1- دستگاه اسپرسوساز

برای تجهیز کافی شاپ داشتن دستگاه اسپرسوساز خوب و کابردی بسیار اساسی است. دستگاه اسپرسو قلب کافی شاپ محسوب می‌شود. این دستگاه در انواع مختلف اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و حتی دستی در بازار موجود است.

دستگاه نیمه اتوماتیک برای کافه‌های با 20 نفر مشتری روزانه مناسب است. اما برای گرفتن دستگاه اسپرسوی اتوماتیک باید هزینه‌های این دستگاه را هم در نظر بگیرید.

بیشتر برندهای دستگاه اسپرسو ایتالیایی هستند. در این میان برندهای بازار، جیمبالی، لامارزکو ، ویکتوریا، ساینسو، اسلیر اسلیم، نوا سیمونلی و لاسپازیاله از شهرت بیشتری برخوردارند.

همچنین دستگاه‌های اسپرسوساز به سه نوع تک گروپ، دو گروپ و سه گروپ تقسیم‌بندی می‌شود. تفاوت آن این است که در دو گروب یا دبل گروپ می‌توان همزمان برای دو نفر اسپرسو تهیه کنید. مشخص است که در سه گروپ همزمان برای سه نفر می‌توانید قهوه تهیه کنید. اگر در زمانی از روز تعداد مشتریان شما بسیار زیاد می‌شود پیشنهاد می‌کنیم به سمت دو گروپ و سه گروپ بروید.

2- آسیاب قهوه

برخی از دستگاه‌های اسپرسوساز، آسیاب قهوه هم دارند. البته در حالت کلی بهتر است آسیاب قهوه جدا باشد.

دستگاه آسیاب قهوه دومین وسیله پرکاربرد و پرفروش در بین تجهیزات کافی شاپ است. قهوه خورهای قهار می‌دانند که داشتن آسیاب قهوه و دم کردن آن بلافاصله بعد از آسیاب چه تأثیری در طعم قهوه می‌گذارد.

آسیاب قهوه مخزنی بزرگ و تیغه‌هایی پهن دارد و در مدت زمان بسیار کم می‌تواند دانه‌های قهوه را آسیاب کند.

هم اکنون نمونه‌های ایرانی آسیاب قهوه صنعتی در بازار موجود است. بعد از آن برندهای لبنانی و ایتالیایی نیز در بازار موجود است. شاید جدول زیر بتواند در انتخاب این دستگاه به شما کمک کند.

برند ارغوان (رجبی) آسیاب لبنانی فاما
کشور تولید کننده ایران لبنان ایتالیایی
حجم مناسب برای آسیاب کمتر از 300 کیلو در ماه 300 تا 400 کیلو در ماه حجم‌های بالا

 

خوبی نمونه ایرانی آن است که گارانتی و خدمات پس از فروش دارد. بنابراین اگر در کافی شاپ شما حجم مصرف دانه قهوه ماهانه کمتر از 300 کیلو است بهتر از برندهای ایرانی استفاده کنید.

3- بلندر و مخلوط کن

از این تجهیزات برای تهیه انواع دسر، آب میوه، موکتل و اسموتی استفاده می‌شود. از این دستگاه در کنار آب میوه‌گیری در کافی شاپ‌ها و مغازه‌های ویتامینه استفاده می‌شود.

نحوه کار به این صورت است که مواد غذایی را داخل پارچ ریخته و می‌توان با تنظیم دکمه‌ها میزان له شدگی را تنظیم کرد.

بلندرها بر اساس حجم پارچ تقسیم بندی می‌شود ولی پرکاربردترین مخلوط کن، پارچ دو لیتری است که به شکل گسترده در لیست تجهیزات کافی شاپ قرار می‌گیرد.

4- ساندویچ ساز

حتی اگر در نخواهید کافه رستوران باز کنید باید تجهیزات تهیه ساندویچ‌های سبک را داشته باشید. یکی از بهترین و راحت‌ترین تجهیزات تهیه ساندویچ، ساندیچ ساز است. این دستگاه در انواع دو پنجره‌ای و چهار پنجره‌ای تولید می‌شود. با ساندویچ ساز می‌توانید انواع پنینی و اسنک را تهیه کرده و در اختیار مشتریان قرار دهید.

نمونه ایرانی ساندویچ ساز با نمونه خارجی آن تفاوت زیادی ندارد. برخی از ساندویچ سازها دارای گریل هستند و حتی می‌توانید انواع همبرگر، گوشت و سبزیجات را گریل کنید.

ساندویچ‌سازها معمولاً از چدن، تفال و آلومینیوم ساخته می‌شود.

5- وافل ساز

وافل یکی از دسرهای محبوب در کافی شاپ است. وافل از چدن ساخته شده و این موجب می‌شود که خمیر وافل به بشقاب نچسپد.

سه نوع وافل در بازار یافت می‌شود. که عبارتند از وافل روگازی، وافل چندکاره و وافل روتاری.

در خرید وافل ساز باید به عمق صفحات دستگاه توجه کرد. دستگاه با صفحات عمیق‌تر، برای تهیه وافل‌هایی با ضخامت بیشتر مناسب است.

6- مایکروویو و توستر

مایکروویو در همه رستوران‌های بزرگ و کوچک و مخصوصاً در کافی شاپ‌ها وسیله‌ای اساسی است که می‌تواند بسیاری از کارها و وظایف رستوران را انجام دهد. واقعیت این است که آشپزخانه‌های صنعتی و کافی شاپ‌ها همیشه در حال پخت و پز نیستند. در نتیجه گاهی تنها یک دستگاه مایکروویو می‌تواند نیازهای شما را برطرف کند.

7- یخ ساز صنعتی

دستگاه‌های یخ ساز در دو نوع موجود است، دستگاه‌های یخ‌ساز در دو ظرفیت بالا و کوچک در بازار موجود است. یخ سازهای بزرگ مناسب کافی شاپ‌ها نیستند و لاجرم شما برای کافی شاپ باید از برندهای خارجی که محصولاتی با ظرفیت‌های کوچک و متوسط خریداری کنید.

8- میلک شیک‌ساز (شیکر)

شیکرها در دو نوع تک لیوانه و سه لیوانه تولید می‌شود. این دستگاه شامل یک تیغه، محور بلند و دیسک کوچکی است. میلک شیک‌ها از استیل ضدزنگ درست می‌شوند و لیوان آنها می‌توانند تا مدت‌ها نوشیدنی را سرد نگه دارد.

دستگاه شیکر با تنظیم قدرت و توان آن می‌تواند محصولاتی در غلظت‌های مختلفی تولید کند. برخی دستگاه‌ها واحدهای 2 سرعته، 3 سرعته و بالاتر دارند.

مهمترین برندها شیکر عبارتند از همیلتون بیچ (آمریکا)، سیدو (ایتالیا)، فیمار (ایتالیا) و وارینگ (آمریکا).

تجهیزات جانبی کافی شاپ

در کنار تجهیزات اصلی باید بخشی از هزینه راه اندازی کافی شاپ را هم به یخچال و فریزر تخصیص دهید. به همراه آن سینک‌های ظرفشویی، تجهیزات ایمنی و تهویه مطبوع بخش دیگری است که در تمامی آشپزخانه‌های صنعتی باید حضور داشته باشند.

اگر می‌خواهید کافه رستوران راه اندازی کنید، باید تمامی اصول طراحی آشپزخانه صنعتی را در نظر داشته باشید. یعنی بخش‌های پخت و پز، آماده سازی، شستشو، انبار و سرویس. برای کدام از این بخش‌ها بایستی تجهیزات مورد نظر را خریداری کنید.

لوازم کافی شاپ

به جز تجهیزات کافی شاپ، باید آشپزخانه خود را از لوازم و وسایل کوچک نیز استفاده کنید. انواع فنجان و لیوان برای سرو قهوه. دستمال سفره و کارد و چنگال برای مشتریان.

در بین لوازم کافی شاپ موارد زیر باید موجود باشد:

  • کاسه‌های همزن
  • تخته‌های برش
  • کاردک
  • قابلمه
  • ظروف پخت و پز
  • ماهیتابه

قیمت تجهیزات کافی شاپ

در خرید تجهیزات کافی شاپ باید توجه داشت که بیشتر تجهیزات کافی شاپ وارداتی است. به همین دلیل برای اطلاع از قیمت تجهیزات باید روند نوسانات ارز و گمرک را در نظر داشته باشید. به همین دلیل است که فروشگاه اینترنتی تجهیزات کافی شاپ نمی‌توانند قیمت تجهیزات را در سایت‌های خود بگذارند.

برای اطلاع از قیمت تجهیزات کافی شاپ در سایت آپادانا تجهیز آراز لطفاً گزینه استعلام قیمت را کلیک کنید و یا لیست خود را از طریق فرم صفحه اول برای ما ارسال کنید.

آنچه در خرید تجهیزات کافی شاپ مهم است، استفاده از تجهیزات آکبند و نو است. مشکل تجهیزات آشپزخانه صنعتی دست دوم به جز نبود گارانتی و خدمات پس از فروش این است که طعم غذاها و محصولات این تجهیزات هیچ گه باکیفیت نخواهد بود. همچنین در نظافت و بهداشت تجهیزات دست دوم بسیار شک و شبهه وجود دارد.