سردخانه بیمارستانی

(دیدگاه کاربر 1)
  • برند: آپادانا تجهیز
  • عنوان لاتین: Hospital Morgue
  • ساخت ایران
  • گارانتی 12 ماهه آپادانا تجهیز
  • خدمات پس از فروش

سردخانه بیمارستانی یکی از دستگاه‌های سردخانه ای است که در بیمارستان‌ها، مراکز پزشکی قانونی و حمام‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول برای نگهداری میت انسان تا مدت‌های طولانی کارایی بالایی دارد. مشتریان با توجه به نیاز و بسته به میزان سرمایش و تعداد کابین می‌توانند انواع مختلفی را خریداری کنند.

جنس این نوع یخچال ترجیحاً از ورق استنلس استیل 304 است، البته با ورق گالوانیزه ارزان‌تر ساخته می‌شود. عایق بدنه به طور مؤثری مصرف برق را کاهش می‌دهد و عمر یخچال را افزایش می‌دهد. در واقع مهم‌ترین عامل در سفارش سردخانه‌های بیمارستانی توجه به عایق و همچنین موتور است. کیفیت این دو فاکتور در مصرف برق بسیار کارآمد است.

این تجهیزات مانند یخچال و فریزر دارای موتور یا کمپرسوری هستند که با وارد شدن به چرخه تبرید، مبرد سرمای لازم را تولید می‌کند. شایان ذکر است وزارت بهداشت دستورالعملی برای سردخانه‌های بیمارستانی صادر کرده که باید مدنظر قرار گیرد. (بدیهی است در هنگام سفارش و استفاده از این تجهیزات باید به این دستورالعمل‌ها توجه شود.)

یخچال‌های بیمارستانی معمولاً روی دمای منفی 5 درجه یا صفر تنظیم می‌شوند، اما می‌توان آنها را روی 8 درجه زیر صفر نیز تنظیم کرد.

انواع سردخانه بیمارستانی بر حسب عملکرد

سردخانه بیمارستان فقط برای نگهداری اجساد استفاده می‌شود که می‌تواند در کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. سردخانه‌های بیمارستانی بسته به زمان نگهداری جسد به دو نوع صفر و مثبت تقسیم می‌شوند. بدن را نمی‌توان بیش از چند ساعت در یخچال نگهداری کرد و معمولاً در دمای بالاتر از انجماد در یخچال قرار می‌گیرد.

این محصول بر اساس تعداد کابینت تقسیم می‌شود.

مشتریان می‌توانند با توجه به نیاز مجموعه خود کابینت‌های یک، دو، سه، چهار، شش و هشت را سفارش دهند. برخی از انواع سردخانه‌ها نیز برای اجسام بسیار بیشتر طراحی شده‌اند.

موتور این دستگاه کمپرسور دارد و در آن مبرد گازی داخل واحد را به لوله‌های رادیاتور و محفظه خنک کننده پمپ می‌شود. این گاز در داخل محفظه توسط رادیاتورها تولید شده و در داخل لوله‌های دستگاه جریان یافته و عملیات خنک‌سازی را انجام می‌دهد.

در این دسته از محصولات ترموستات تنظیم و کنترل دما را انجام می‌دهد. رطوبت اجزای دستگاه نیز از طریق فیلتر خشک کن حذف می‌شود. این مکانیزم از زنگ زدگی و یخ‌زدگی قطعات و بدنه جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، لوله‌های گازرسانی آسیبی ندیده‌اند. میزان مصرف مبرد نیز مستقیماً به طول و قطر لوله دستگاه بستگی دارد.

در سیستم الکتریکی این محصول جریان الکتریکی توسط بخشی از رله راه اندازی انجام می‌شود. نحوه کار این قطعه ارتباط مستقیمی با عملکرد ترموستات دارد. هنگامی که کمپرسور بیش از حد گرم می‌شود، با ایجاد اضافه بار سیستم برق قطه شده و از آسیب دیدن کمپرسور و سردخانه جلوگیری می‌شود.

برای اطلاع از قیمت این محصول با واحد فروش آپادانا تجهیز تماس آراز حاصل فرمایید. در ضمن تمامی محصولات ما با 12 ماه گارانتی سخت افزار آپادانا عرضه می‌شوند. خدمات پس از فروش نیز تا 10 سال به مشتریان این شرکت ارائه می‌شود.

 

برند

آپادانا تجهیز آراز

1 دیدگاه برای سردخانه بیمارستانی

  1. محمدطاها

    شرکت های تجهیزات آشپزخانه صنعتی، تجهیزات بیمارستانی و سردخانه هم ارائه می دهند؟!

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.