linkedin

راه اندازی رستوران گیاهی – ویژگی های یک رستوران گیاهی

راه اندازی رستوران گیاهی

رستوران های گیاهی به رستوران هایی گفته می شود که در منوی غذایی آنها گوشت وجود ندارد و فقط غذاهای مخصوص گیاه خواران (Vegeterians) در آنها سرو و تهیه می شود. اینکه مصرف پروتئین حیوانی و گوشت برای بدن مفید است یا زیان آور یک بحث علمی و تخصصی است و در این مقاله قصد بررسی صحت یا عدم صحت آن را نداریم.

مصرف یا عدم مصرف گوشت تا حدی سلیقه ای و بستگی به ذائقه ی افراد دارد. برخی اصلا علاقه ای به خوردن هیچ نوع گوشتی اعم از مرغ یا گوشت شکار و گوشت قرمز ندارند و بلعکس برخی علاقه زیادی به مصرف پروتئین و چربی و گوشت های مختلف دارند.

آنچه که مهم است این است که امروزه گروه ها و انجمن های گیاهخواری زیادی در حال فعالیت هستند و رژیم های 30 یا 40 روزه پاکسازی بدن از گوشت و شروع گیاه خواری بسیار رواج پیدا کرده، به ویژه بین نسل جوان و دانشجویان و تحصیلکردگان، کمپین های حمایت از حیوانات و… که در این زمینه فعالیت و تبلیغ می کنند بسیار بیشتر از قبل شده است.

همچنین انواع غذاهای گیاهی، رژیمی و فاقد گوشت هم در رستوران های مختلف و رستوران های گیاهی یا مخصوص گیاه خواران یافت می شود.

چنانچه شما قصد راه اندازی رستوران گیاهی را دارید باید در رابطه با منوی مورد نیاز و وسایل و تجهیزات آشپزخانه صنعتی رستوران خود با توجه به شناخت غذاهای مورد نیاز و مقوی (فاقد گوشت) اقدام نمایید تا بتوانید مشتریان مخصوص به خودتان را به آسانی جذب کنید.

افراد گیاه خوار معمولا دوستان و هم نشینانی مانند خود دارند تا در مجالس ومهمانی ها در هنگام صرف غذا کنار هم فکران خودشان به راحتی و آرامش وقتشان را سپری کنند چرا که از بحث های بیهوده و طولانی با گوشت خواران و سایر افرادی که مخالف گیاه خواری هستند اجتناب می شود و همچنین بسیاری از گیاه خواران از دیدن گوشت آغشته به خون یا جسد حیوانات ذبح شده بسیار نفرت و هراس دارند و حتی بعضی از آنها از دیدن یا استشمام بوی غذای پخته شده با گوشت خودداری می کنند، پس وجود یک رستوران گیاهی مناسب برای آنها می تواند مفید باشد.

شرایط مناسب برای یک رستوران گیاهی شرایطی است که ما در مقالات مختلف مربوط به تاسیس رستوران به آنها اشاره کردیم، ازجمله تزیینات رستوران با گیاهان و پوشش گیاهی مناسب و… در نما و سالن رستوران می تواند محل جذابی برای مشتریان شما باشد.

سایر رستوران ها از جمله فست فود ها هم می توانند با ایجاد یک منوی مخصوص یا در نظر گرفتن بخشی از منو برای گیاه خواران و خرید لوازم آشپزخانه فست فود مناسب، زمینه جذب این  دست از مشتریان را به رستوران خودشان فراهم کنند. مثلا وجود پیتزا های گیاهی یا پیتزاهای سبزیجات یا ساندویچ هایی بدون گوشت می تواند مفید باشد.

همچنین هتل ها و رستوران های موجود در آنها هم می توانند یک رستوران گیاهی در کنار رستوران سنتی یا فست فود خود داشته باشند تا مشتریان یا مهمانان متنوع هتل نیز بتوانند بنا بر سلیقه و میل خود به هرکدام از آنها مراجعه کنند. در این خصوص باید در خرید تجهیزات آشپزخانه هتل دقت کنند و اقلامی مانند سبزی خردکن و خلال کن، پوست کن و و سایر اسلایسر ها را فراهم کنند.

امید است نکاتی که در این مقاله ذکر شد برای شما جهت تاسیس یک رستوران گیاهی مفید واقع شود.
تجهیزات آشپزخانه صنعتی | ارسال به سراسر کشور

↓ با ما در ارتباط باشید ↓

تلفن خط ویژه (30 خط) :

72307 – 021

میرعلی: 3457-317-0912

کریم پور: 0324-922-0912

نشانی : تهران، نیاوران، خیابان علیرضا افشار، پلاک 10، واحد 9

ایمیل : [email protected]

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آپادانا تجهیز آراز می باشد. ; طراحی و توسعه وب سایت توسط امیر بالازاده