مقالات

رشد و توسعه گردشگری – راهنمای راه اندازی مجموعه های گردشگری

راه اندازی مجموعه های گردشگری
Rate this post

با توجه  به  رشد صنعت گردشگری در دنیا و احساس نیاز به هتل های شایسته جهت اسکان توریست، ساخت هتل های جدید و به بروز رسانی هتل های قدیمی در دستور کارهر دولتی قرار گرفته و جزو اولویت های اول قرار گرفته است.

با در نظر گرفتن این موضوع  که مخاطبان استفاده از هتل (مسافران) چه داخلی و چه خارجی به دنبال دریافت خدمات با سطح بالا هستند، می بایست تمامی بخش های هتل توان سرویس دهی با بهترین سطح کیفیت را دارا باشند و این امر محقق نمی شود مگر اینکه استفاده از مشاوران مجرب و کار آزموده در دستور کار کارفرمایان محترم قرار گیرد.

اگر به این موضوع توجه داشته باشیم که مشتریان هتل به چه سرویس هایی نیاز دارند به صورت علنی و واضح مشخص می شود که شرایط رفاهی حرف اول را می زند. یعنی امکان  تغذیه و خدمات جانبی که شامل لاندری، کافی نت، سالن ورزشی و غیره می باشد.

رستوران:

یکی از شاخصه های مهمی که مسافران برای انتخاب هتل مورد نظر در اولویت قرار می دهند، بخش رستوران هتل می باشد و با در نظر گرفتن این موضوع که صبحانه معمولا روی اتاق محاسبه می گردد و مسافر قبلا هزینه این بخش را پرداخت کرده است، توقع یک صبحانه متنوع و هیجان انگیز را دارد.

عموما آشپزخانه هتل های خوب، با استفاده از لوازم، تجهیزات با کیفیت و به روز در خدمت رسانی به مشتریان موفق تر عمل خواهند کرد. تنوع منوی غذایی به نوع مهمان پذیری یک هتل برمی گردد که توانایی پخت غذای ملل را داشته باشد تا در امر رضایت مشتری با ارائه سرویس غذایی همان کشور مشتری خود را همواره راضی نگه دارد.

بعضا دیده شده هتل ها از دستگاه هایی در آشپزخانه خود استفاده می کنند که مربوط به سالیان پیش بوده و هیچگونه استانداردی ندارد، چه به لحاظ ایمنی، کیفی و زیبایی یکی دیگر از مواردی که در بخش رستورانی مهم می باشد، به کارگیری سرآشپزهای ماهر و کارآموزده می باشد که  شناخت خوب و کامل از غذای ملل و نوع طبخ آن داشته باشد، تجهیزات آشپزخانه هتل  اینجا به کمک پرسنل آشپزخانه می آیند و در امر سرو غذای خوب و با  کیفیت یاری رسان آنان خواهد بود. تجهیزات آشپزخانه هتل شامل بخش های انبار، سردخانه، آماده سازی ها، پخت ، پرسیون و شستشو می باشد.

 لاندری:

یکی دیگر از بخش های بسیار مهم  و حساس، بخش لاندری هر هتلی می باشد که وظیفه بسیار مهم و سنگینی را به عهده می گیرد، نظافت اتاق ها و در کل شستشو و ضد عفونی تمام البسه، ملحفه ،رومیزی و غیره که نیاز به دقت بالایی دارد را لاندری انجام می دهد، معمولا در این بخش ماشین لباسشویی صنعتی، خشکن صنعتی، آبگیر، اتوپرس، ترولی حمل البسه، ترولی خانه داری و دیگ بخار جزو مهم ترین تجهیزات به شمار می رود.

شرکت  آپادانا تجهیز آراز با سابقه ای درخشان در امر تجهیز هتل به کمک این صنعت آمده و در راستای ارائه  خدمات مناسب به این مشتریان اعلام آمادگی  کرده است.

یکی از اهداف آپادانا تجهیز، بروز رسانی هتل های با سابقه می باشد که با استقرار و جایگزینی تجهیزات آشپزخانه هتلی به جای تجهیزات  فرسوده، مالکان  این بخش را یاری  رسانده تا در ارائه سرویس به مشتریان خود مشکلی نداشته باشند.

آپادانا تجهیز با استفاده از مواد اولیه با کیفییت بالا و دارای استاندارد در امر تولید تجهیزات آشپزخانه هتل، رستوران، فست فود و کافه توانسته رزومه بسیار قوی که به لطف اعتماد شما مشتریان عزیز که تمام سرمایه ما هستید، ایجاد کند، بخش طراحی آپادانا تجهیز با متد روز دنیا در خدمت مشتریان خود می باشد که  به صورت رایگان کلیه خدمات به این بخش را در اختیار مشتریان قرار میدهد.

کلیه خدمات آپادانا تجهیز که شامل سایت ویزیت، برداشت پلان، طراحی براساس منوی غذایی و ظرفیت پخت، ارائه نقشه تاسیسات (الکتریکال ، مکانیکال) نظارت بر اجرای صحیح، دقیق  تاسیسات به صورت کاملا رایگان می باشد و در انتها ساخت و تولید تجهیزات آشپزخانه و نصب و راه اندازی و تحویل قطعی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.