مقالات

نقش منحصر به فرد مشاور در راه اندازی رستوران

5/5 - (4 امتیاز)

برای راه اندازی رستوران و اینکه رستوران ما موفق و سود ده باشد و در همان ابتدای کار با شکست مواجه نشویم حتما نیاز به مشاور راه اندازی رستوران نیاز است. کار مشاور این است که تمام جوانب کار را بررسی کند تا شما بتوانید از صرف هزینه های بی رویه و انجام ریسک های جبران ناپذیر خودداری نموده و قدم اول را مطمئن و حساب شده برداریم. مشاوران به شما کمک می کنند بین نیازها و خواسته های خود تعادل برقرار کنید و شما را به سمت سودآوری و کارایی بیشتر هدایت می کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که شما با یک تیم مشاور همکاری کنید، که در این مقاله به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

گفتنی است اگر می‌خواهید از کم و کیف مسیر راه اندازی رستوران و خدمات آپادانا تجهیز مطلع شوید پیشنهاد می شود مقاله راه اندازی رستوران از ابتد تا افتتاح را مطالعه کنید:

گفتنی است مشاوره تلفنی اولیه در آپادانا تجهیز به صورت رایگان انجام می گیرید و مشاوره حضوری و اعزام به شهرستان نیز با پیش پرداخت از کل پروژه صورت خواهد گرفت. به این صورت مشاوره در آپادانا تجهیز آراز به صورت کاملاً رایگان برای مشتریان انجام خواهد شد.

قدم به قدم با مشاور راه اندازی رستوران

مشاور راه اندازی رستوران دقیقاً به شما چه خدماتی ارائه می دهد. تنها نگاهی به لیست زیر می تواند حجم بالای کاری که مشاور برای رستوران انجام می دهد را نشان دهد. لیستی که هر کدام به مقاله ای جداگانه نیاز دارند.

 • طراحی بیزینس پلان یا طرح تجاری: نوشتن طرح تجاری نیاز به برنامه ریزی دقیق و توجه به جزئیات زیادی دارد.
 • انتخاب نوع رستوران: منظور از نوع رستوران کانسپت رستورانی است که می خواهید با آن برند شوید.
 • مکان یابی رستوران: یکی از مهمترین کارها پیش از راه اندازی رستوران مکان یابی آن است. مشاور راه اندازی رستوران در این مسیر خطیر می‌تواند به شما کمک کند.
 • نام و لوگوی رستوران: نام و لوگوی رستوران جزو هویت بصری رستوران شما است و در برندینگ شما بسیار اثرگذار است.
 • برآوردهای مالی: مشاور راه اندازی رستوران با احاطه کامل بر روند افتتاح اطلاعات دقیق و به روزی در زمینه هزینه های راه اندازی رستوران دارد. این هزینه ها شامل موارد زیر می شود:
 1. اجاره یا خرید محل رستوران
 2. حقوق پرسنل
 3. تهیه مواد اولیه
 4. هزینه دکوراسیون رستوران
 5. هزینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی
 6. مارکتینگ و بازاریابی
 7. و …
 • بازاریابی دیجیتال و سنتی برای رستوران: امروزه همه مشاغل آنلاین شده‌اند و شما هم باید برنامه ریزی دقیقی برای کلیه فعالیت های بازاریابی داشته باشید. فعالیت هایی مانند:
 1. تعیین و تخصیص بودجه
 2. برنامه ریزی برندینگ
 3. راه اندازی صفحات مجازی و وب سایت
 4. ثبت نام در اپلیکیشن‌ها، سایت‌های و پلتفورم های صنعت غذا
 5. طراحی کمپین‌ها
 • انتخاب منوی رستوران: بهترین کار برای درک بهتر موفقیت رستوران این است که در طراحی منو با مجموعه راه انداز رستوران مشورت کنید. نکات زیادی در روانشاسی طراحی منو وجود دارد. که باید آنها را در نظر بگیرید.
آنچه باید در طراحی منوی رستوران بدانیم
 • استخدام پرسنل آشپزخانه صنعتی: سخت ترین قسمت کار است همین راه اندازی رستوران است. باید در این زمینه سخت گیر باشید و بهترین‌ها را استخدام کنید.
تیم پرسنل رستوران که برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی نیاز دارید
 • اخد مجوزهای لازم شامل:
 1. مجوز نام برند
 2. پروانه کسب
 3. مجوز سلامت پرسنل
 4. مجوز بهداشت رستوران
 5. مجوز از شهرداری
 6. مجوز از آتش نشانی
 7. مجوز از وزات راه و شهرسازی
 8. مجوز از ادارات گاز، برق و آب
 • طراحی نقشه و پلان آشپزخانه صنعتی: این بخش یکی از اساسی ترین گام هایی است که مشاور راه اندازی رستوران می تواند به شما کمک کند. طراحی نقشه و پلان آشپزخانه صنعتی روی بهینه شدن عملکرد آشپزخانه اثر مستقیم دارد.
از صفر تا صد طراحی آشپزخانه صنعتی

مشاور راه اندازی رستوران، فست فود و کترینگ

ممکن است آن چه که شما رویای آن را دارید با واقعیت فاصله داشته باشد.

ممکن است شما بدانید چه می خواهید اما ندانید چه چیزی را نمی خواهید. همه ما با وسایلی کار کرده‌ایم یا ابزاری را دیده‌ایم و می‌خواهیم در مجموعه خودمان هم از آن استفاده کنیم؛ ولی ممکن است برای ما مناسب نباشد. برای داشتن آنچه که در رویای ما قرار دارد، آشپزخانه ای به طول یک زمین فوتبال نیاز است.

این موضوع یکی از زمینه‌هایی است که مشاوره در آن، به شما کمک خواهد کرد. طراحی مهندسی شده و ارگونومیک مجموعه غذایی می‌تواند به خوبی بازگو کننده منو مفهوم و کانسپت مجموعه شما باشد. شاید خواسته‌ها و رویایتان با آنچه اجرایی است فاصله داشته باشد. اما باید در مورد هر آنچه در ذهن است و پروسه آن رویایی که به حقیقت می‌پیوندد گفتگو کرد.

راه اندازی رستوران مانند هر کار دیگری مستلزم علاقه و اشتیاق است. انواع غذاهایی که می توانید در بدو امر بر روی آنها تمرکز کنید عبارتند از:

 • صبحانه، ناهار و عصرانه
 • غذاهای فس فودی
 • تارت و سالاد
 • تامین غذای ادارات
 • برگزاری جشن ها و مراسم
 • تهیه دسر و دونات

ایده‌هایی که در پس تجربه مشاوران به یاری شما خواهد آمد

بین تیمی از مشاوران با تجربه و مشاوری که فقط اطلاعات تئوریک دارد حتماً تفاوت‌هایی است. تلفیق دانش و تجربه همیشه نتیجه بهتری می‌دهد. آنچه از پس تجربه می‌آید جوانب محافظه‌کارانه‌ای را می‌سنجد که شما به عنوان کارفرما نیاز به دانستن آن دارید. آنچه از مجرای علم می‌آید ایده‌های نوین و خلاقی است که باید چشم‌تان را رو به آنها بگشایید. در این زمان است که می‌توانید بهترین تصمیم را برای مجموعه غذایی و رستوران خود بگیرید.

نکته اساسی بعدی این است که روی غذاها نظارت داشته باشید و غذاهای رستوران خود را امتحان کنید. خوب است که دوستان و آشنایان را هم دعوت کنید و نظرات صادقانه آنان را جویا شوید. اما سرآشپزان حرفه ای و تسترهای غذا می تواند نظرات کارشناسانه‌تری را به شما منتقل کنند. آنچه در این میان اهمیت دارد عملکرد بهینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی، مواد اولیه با کیفیت و همچنین سرآشپز و پرسنل توانمند حرف اول را می زند.

آشپزخانه صنعتی کسب و کاری بلند مدت

تفاوتی اساسی بین فروش کالایی در کمترین زمان با بالاترین سود و فروش خدماتی بلندمدت وجود دارد. در مورد دوم موفقیت کسب و کار در اولویت قرار دادن رضایت بلندمدت مشتری است. شرکت‌های تجهیز آشپزخانه‌های صنعتی که محصولات با کیفیت خود را به مدت طولاتی به گارانتی به دست مشتریان می‌رسانند از این قسم هستند. در این میان باید به سراغ شرکتی بود که از حضور بلندمدت‌تر و باسابقه‌تری در بازار برخوردار است. شرکتی که تمامی جوانب کار را درک می‌کند و برنامه‌ای عملی برای تمام مراحل دارد. از پیش از راه‌اندازی در حین آن و بعد از آن در کنار شما خواهد بود.

تیمی که پیروزی خود را در موفقیت شما می بیند برای مدت طولانی در کنار شما خواهد بود و برای اطمینان از موفق شدن کسب کار شما تمام جنبه های این فرایند را درک می کند، و از برنامه ریزی اولیه، تمام مراحل ساخت و ساز، تا بعد از راه اندازی مجموعه در کنار شما خواهد بود.

کارشناسان حقوقی

بسته به موقعیت مکانی، شما باید از سازمان بهداشت و اداره گاز تاییدیه اخذ کنید. مشاورانی که در زمینه رعایت شرایط نظارتی در این صنعت فعالیت می کنند خدمات ارزنده ای را ارائه می دهند. شما با مشاوره گرفتن از آن ها از اتلاف وقت، هرینه های اضافه و سرخوردگی جلوگیری خواهید کرد.

با مشاورانی کار کنید که تجهیزات را تهیه و نصب کنند

شما به کسی نیاز ندارید که فقط رویای شما را به صورت یک طرح به پیمانکار شما منتقل کند.

به مشاوری نیاز دارید که؛ نه تنها در طراحی مجموعه به شما کمک کند، بلکه تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نیاز شما را تامین کند و آن ها را نصب و روی نصب بی نقص آن نظارت داشته باشد. در واقع مشاوری که از صفر تا صد مراحل، همراه شما باشد بهترین نتیجه را به همراه می آورد. این مورد باعث صرفه جویی در هزینه و زمان نیز خواهد شد.

زیبایی هم اهمیت دارد

با وجود اینکه ارگونومیک و مهندسی بودن طراحی در اولویت قرار دارد، زیبایی همیشه اهمیت خود را حفظ می کند. موارد زیادی وجود دارد که باید در طراحی در نظر گرفته شود و شاید به بعضی از آن ها حتی فکر نکرده باشید، به هر حال این رویای شماست! و شما دوست دارید وقتی به مجموعه خود وارد می شوید، محیطی زیبا و درخشان را مشاهده کنید و از اینکه چنین مجموعه ای دارید لذت ببرید.

پس سعی کنید با مشاوری همکاری کنید که شما را درک کند و بتواند با توجه به بودجه مورد نظر جزییات اجرایی را تا حد امکان به رویای شما نزدیک سازد.

تیم آپادانا تجهیز در تمامی مراحل از صفر تا صد همراه شما خواهد بود و شما را برای به واقعیت تبدیل کردن رویای خود راهنمایی می کند. جهت انجام مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خدمات مشاوره آپادانا تجهیز آراز

1- مشاوره در زمینه انتخاب منطقه مناسب برای محل رستوران

2- مشاوره در زمینه تعیین نوع رستوران متناسب با محل انتخابی و کشش وظرفیت منطقه ای و بودجه و سلیقه مشتری

3- مشاوره در زمینه انتخاب نام مناسب برای رستوران با در نظر گرفتن کاربری رستوران و سایر ملاک ها

4- مشاوره در زمینه بررسی دقیق تاسیسات و اقدامات فنی و محاسبات لازم

5- مشاوره در زمینه تعیین دقیق محل تاسیسات و لیست تجهیزات آشپزخانه های صنعتی وجانمایی و محاسبات لازم با بیشترین بهره وری و کمترین اتلاف انرژی و زمان

6- مشاوره در زمینه خرید و انتخاب و تولید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی مناسب و مورد تایید مشتری و اداره بهداشت منطقه

7- مشاوره در زمینه مدیریت هزینه ها و جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی و غیرضروری به پروژه

8- مشاوره در زمینه استخدام پرسنل و گزینش بهترین کادر برای آشپزخانه و رستوران

9- مشاوره در زمینه افتتاحیه مناسب و مطابق با برنامه ریزی در موعد مقرر

10- مشاوره در زمینه شروع به کار توام با آرامش و انگیزه

11- مشاوره در زمینه راه های تضمین فروش، فروش بیشتر، جلب رضایت مشتری و تضمین موفقیت و پیشرفت رستوران

12- مشاوره در زمینه تاسیس شعبات جدید و توسعه کار

حال که با اهمیت مشاوره و نقش مهم آن در تاسیس و راه اندازی رستوران بیشتر آشنا شدیم، برای یک شروع مناسب و حرفه ای می توانید از مشاوران آپادانا تجهیز آراز کمک گرفته و به اهداف ذکر شده در بالا در کمترین زمان ممکن نائل آمده و به عنوان یک برند موفق سهم بزرگی از بازار صنعت غذا را به خود اختصاص دهید .

درخاتمه با درنظر گرفتن تمام موارد فوق میتوانید فارغ از هرگونه دغدغه و نگرانی وترس از دادن سرمایه، جهشی موفقیت آمیز داشته ودر بازار گسترده رقابت سربلند، موفق و رو به جلو گام بردارید.

تیم مشاوران حرفه ای آپادانا تجهیز با تجربه ای 18 ساله آماده ارائه خدمات فوق جهت راه اندازی و تاسیس هرگونه رستوران،  فست فود ، کافه و… مطابق با شرایط و سلایق مشتریان گرامی است. شما می توانید با شماره خط ویژه ما در سمت چپ تصویر با دفتر مرکزی ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را برای ما ارسال کنید:

1 دیدگاه در “نقش منحصر به فرد مشاور در راه اندازی رستوران

 1. جعفری گفت:

  خیلی مقاله جامع و کاملی بود. واقعا برای راه اندازی رستوران به تیم کاملی نیازه

  https://bit.ly/3QZN9Mx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.