linkedin

تکنولوژی در عرصه آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

آیا شما از ترِند های تکنولوژی در عرصه آشپزخانه صنعتی اطلاع دارید؟ آیا قصد دارید فناوری مجموعه غذایی خود را ارتقا دهید؟ درصد بالایی از دارندگان مجموعه‌های غذایی برای کاهش مصرف انرژی و رسیدن به حداکثر میزان صرفه جویی حاضرند دست به هر کاری بزنند.

استفاده از فناوری مدرن در رستوران ها، کافی شاپ ها، تالار های پذیرایی و …، بهینه سازی مصرف انرژی، افزایش فروش و رضایت مشتری را به عمل می آورد. از سال 2016 مسیر فناوری مجموعه‌های غذایی در جهان، به سمت منوهای دیجیتالی، برنامه‌ریزی‌ها و رزروهای الکترونیکی، یکپارچه‌سازی رسانه‌ها و مدیریت هوشمند انبار در حرکت است.

با توجه به ماهیت صنایع غذایی، به نظر می‌رسد که ارائه سرویس در این عرصه، کم‌ترین تغییرات را با گذشت زمان در زمینه تکنولوژی به همراه داشته است. اما با این وجود دخالت تکنولوژی در رستوران‌ها، فست فود ها، کافه ها و … موجب افزایش بازدهی و صرفه جویی در زمان و انرژی شده است.

در این ویدیو دو رستوران را که به بروزترین امکانات و تکنولوژی مجهز هستند بررسی کردیم که هر دو دیدگاه زیست محیطی را در اولویت قرار داده اند و این در این برهه از اهمیت بالایی برخوردار است.

منو های دیجیتالی

منو نمایانگر وجه برند و رستوران شماست. تبلت های رو میزی راه خود را به انواع مجموعه های غذایی در جهان باز کرده اند. این تجهیزات صفحه نمایش های لمسی هستند که بر روی میز تعبیه شده اند. این تکنولوژی نهایت انعطاف‌پذیری را امکان پذیر می‌سازد و اجازه تغییر و مدیریت سریع و راحت آیتم‌های منو را فراهم می‌کند. همچنین سرعت سرویس دهی را افزایش می دهد، در زمان و هزینه صرفه جویی می شود. رابط کاربری ساده و سریع، کلید موفقیت این تکنولوژی است.

منو دیجیتال

اگر تصمیم گرفتید که این تکنولوژی را به کار ببرید، مشکلات فنی را نیز در نظر داشته باشید و سعی کنید بر روی محصولات و تجهیزات با کیفیت سرمایه گذاری کنید. خدمات پس از فروش جهت تعمیرات و بروز رسانی، در این نوع موارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

برنامه ریزی الکترونیکی

استفاده از پلتفرم های الکترونیکی و هوشمند، برای طراحی و برنامه ریزی لحظه ای آشپزخانه و پرسنل، به مدیریت یک مجموعه غذایی سهولت می بخشد. علاوه بر کاهش استفاده از کاغذ، ارتباط دائمی بین مدیران و کارکنان، تنظیم برنامه و قابلیت بررسی لحظه ای، درخواست های مرخصی و تغییر شیفت؛ همگی از طریق یک گوشی هوشمند ساده امکان پذیر است.

برنامه ریزی الکترونیکی

مدیریت انبار

یک ویژگی ارزشمند برای آشپزخانه های صنعتی مجموعه های غذایی، دانایی از وضعیت و موجودی انبار است. امروزه این قابلیت وجود دارد که افراد مورد نظر، در هر لحظه، از وضعیت موجودی انبار و سفارشات مطلع شوند. این فناوری باعث بهینه‌سازی چشمگیر زمان و هزینه می شود. سرآشپز همیشه می‌تواند نیازمندی‌های خود برای ارائه آیتم های منو را بشناسد و آن‌ها را به راحتی در اختیار داشته باشد.

سخن آخر

امروزه بسیاری از تجهیزات آشپزخانه صنعتی هوشمندسازی شده اند و آشپزخانه‌های صنعتی از راه دور قابل کنترل و بررسی هستند. یکی از اهداف اصلی این سیستم ها صرفه جویی در انرژی و در نتیجه کاهش هزینه ها می باشد.

موارد ذکر شده خلاصه ای بود از فناوری های مدرن عرصه آشپزخانه صنعتی، سراسر جهان رستوران هایی وجود دارند که تجهیزات و سطح فناوری آن ها باور نکردنی است. چند نمونه از آن ها را به زودی در مقاله بعدی به شما معرفی خواهیم کرد. منتظر ما باشید!

ترجمه اختصاصی آپادانا تجهیز

منبع : وبسایت TriMark
تجهیزات آشپزخانه صنعتی | ارسال به سراسر کشور

↓ با ما در ارتباط باشید ↓

تلفن خط ویژه (30 خط) :

72307 – 021

میرعلی: 3457-317-0912

کریم پور: 0324-922-0912

نشانی : تهران، نیاوران، خیابان علیرضا افشار، پلاک 10، واحد 9

ایمیل : [email protected]

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آپادانا تجهیز آراز می باشد. ; طراحی و توسعه وب سایت توسط امیر بالازاده