linkedin

تکنولوژی در عرصه آشپزخانه صنعتی (قسمت 1)

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

| زمان مورد نیاز برای مطالعه : 3 دقیقه |

آیا شما از ترِند های تکنولوژی در عرصه آشپزخانه صنعتی اطلاع دارید؟ آیا قصد دارید فناوری مجموعه غذایی خود را ارتقا دهید؟ درصد بالایی از دارندگان مجموعه‌های غذایی برای کاهش مصرف انرژی و رسیدن به حداکثر میزان صرفه جویی حاضرند دست به هر کاری بزنند.

استفاده از فناوری مدرن در رستوران ها، کافی شاپ ها، تالار های پذیرایی و …، بهینه سازی مصرف انرژی، افزایش فروش و رضایت مشتری را به عمل می آورد. از سال 2016 مسیر فناوری مجموعه های غذایی در جهان، به سمت منوهای دیجیتالی، برنامه ریزی ها و رزروهای الکترونیکی، یکپارچه سازی رسانه ها و مدیریت هوشمند انبار در حرکت است.

منو های دیجیتالی

تبلت های رو میزی راه خود را به انواع مجموعه های غذایی در جهان باز کرده اند. این تجهیزات صفحه نمایش های لمسی هستند که بر روی میز تعبیه شده اند. این تکنولوژی نهایت انعطاف پذیری را امکان پذیر می‌سازد و اجازه تغییر و مدیریت سریع و راحت آیتم های منو را فراهم می کند. همچنین سرعت سرویس دهی را افزایش می دهد، در زمان و هزینه صرفه جویی می شود. رابط کاربری ساده و سریع، کلید موفقیت این تکنولوژی است.

منو دیجیتال

اگر تصمیم گرفتید که این تکنولوژی را به کار ببرید، ارور ها و مشکلات فنی را نیز در نظر داشته باشید و سعی کنید بر روی محصولات و تجهیزات با کیفیت سرمایه گذاری کنید. خدمات پس از فروش جهت تعمیرات و بروز رسانی، در این نوع موارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

برنامه ریزی الکترونیکی

استفاده از پلتفرم های الکترونیکی و هوشمند، برای طراحی و برنامه ریزی لحظه ای آشپزخانه و پرسنل، به مدیریت یک مجموعه غذایی سهولت می بخشد. علاوه بر کاهش استفاده از کاغذ، ارتباط دائمی بین مدیران و کارکنان، تنظیم برنامه و قابلیت بررسی لحظه ای، درخواست های مرخصی و تغییر شیفت؛ همگی از طریق یک گوشی هوشمند ساده امکان پذیر است.

برنامه ریزی الکترونیکی

مدیریت انبار

یک ویژگی ارزشمند برای آشپزخانه های صنعتی مجموعه های غذایی، دانایی از وضعیت و موجودی انبار است. امروزه این قابلیت وجود دارد که افراد مورد نظر، در هر لحظه، از وضعیت موجودی انبار و سفارشات مطلع شوند. این فناوری باعث بهینه سازی چشمگیر زمان و هزینه می شود و سرآشپز همیشه می تواند نیازمندی های خود برای ارائه آیتم های منو را بشناسد و آن ها را به راحتی در اختیار داشته باشد.

سخن آخر

امروزه بسیاری از تجهیزات آشپزخانه صنعتی هوشمند سازی شده اند و آشپزخانه های صنعتی از راه دور قابل کنترل و بررسی هستند. یکی از اهداف اصلی این سیستم ها صرفه جویی در انرژی و در نتیجه کاهش هزینه ها می باشد.

موارد ذکر شده خلاصه ای بود از فناوری های مدرن عرصه آشپزخانه صنعتی، سراسر جهان رستوران هایی وجود دارند که تجهیزات و سطح فناوری آن ها باور نکردنی است. چند نمونه از آن ها را به زودی در مقاله بعدی به شما معرفی خواهیم کرد. منتظر ما باشید!

ترجمه اختصاصی آپادانا تجهیز

منبع : وبسایت TriMark
تجهیزات آشپزخانه صنعتی | ارسال به سراسر کشور

↓ با ما در ارتباط باشید ↓

تلفن خط ویژه (30 خط) :

72307 – 021

میرعلی: 3457-317-0912

کریم پور: 0324-922-0912

نشانی : تهران، نیاوران، خیابان علیرضا افشار، پلاک 10، واحد 9

ایمیل : info@apadanakitch.com

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آپادانا تجهیز آراز می باشد. ; طراحی و توسعه وب سایت توسط امیر بالازاده