مقالات

اندازه یک آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟| تعیین متراژ آشپزخانه صنعتی | آپادانا تجهیز آراز

اندازه آشپزخانه صنعتی
5/5 - (1 امتیاز)

| زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه |

تعیین اندازه آشپزخانه صنعتی شما با در نظر گرفتن معیار ها و فاکتور هایی می تواند متفاوت باشد.

وقتی زمان آن می رسد که بخواهید آشپزخانه صنعتی خود را طراحی کنید، هدف همیشه ایجاد فضایی است که نه تنها عملیات را در پشت صحنه بهینه سازد، بلکه فضاهای روی صحنه را نیز به حداکثر برساند.

دستیابی به این هدف نیاز به یک تعادل منحصر به فرد دارد. یک آشپزخانه به اندازه کافی بزرگ، که کارکنان شما به راحتی و با امنیت کامل کار کنند و به راحتی به مهمانان خدمت رسانی کنند، اما نه آنقدر بزرگ که فضا را هدر دهد.

پیدا کردن این تعادل همیشه یک کار ساده نیست

آشپزخانه لوکس با فن و تجهیزات در وسط سالن غذاخوری

یک نقطه مشترک در بسیاری از صاحبان رستوران‌ها این است که از اندازه متوسط دیگر آشپزخانه‌های صنعتی استفاده می‌کنند. این کار می‌تواند به عنوان راهنما در برخی عملیات‌ مفید باشد. اما معیارهای دیگری وجود دارند که ممکن است نظر شما را عوض کنند.

طبق آمار اخیر که بیش از ۷۰۰ رستوران را مورد بررسی قرار داد، میانگین اندازه یک آشپزخانه صنعتی 120 متر مربع است!

با این حال، هنگامی که بحث طراحی آشپزخانه صنعتی پیش می آید، این آمار بیشتر یک واقعیت خنده دار به نظر می رسد تا یک معیار معنادار که باید چنین تصمیم مهمی را هدایت کند؛

دلیل این است که این بررسی صدها رستوران از همه شکل‌ها و اندازه‌ها را مورد نظر قرار داده است.

پس تعجبی ندارد که یک آشپزخانه 100 متری می‌تواند برای یک سری عملیات مناسب باشد. اما برای بسیاری از عملیات دیگر خیلی بزرگ و یا کوچک باشد.

پس چگونه با اطمینان خاطر، بهترین اندازه آشپزخانه صنعتی را برای رستوران خود در نظر بگیرید؟

یکی از معیارها این است که در نظر بگیرید؛ چه تعداد میهمان را، می خواهید در زمان معین خدمت رسانی کنید؟ قاعده سرانگشتی برای این کار این است که حداقل 1 متر مربع را برای هر شخص در سالن پذیرایی اختصاص دهید.

اما این اندازه ممکن است برای فضا های VIP کمی بزرگتر در نظر گرفته شود.بنابراین، برای رستورانی که ۳۰ نفر در آن زمان خدمت می‌کنند،30 متر مربع باید متناسب با نیازهای شما باشد.

با این حال، نکته ذکر شده، صرفا یک حساب سرانگشتی ساده است و نباید به عنوان یک قاعده کلی در نظر گرفته شود.

هر واحد غذایی، نیازهای منحصر به فرد خود را دارد. کار کردن با یک متخصص طراحی آشپزخانه می‌تواند با توجه به منو رستوران، ظرفیت پخت، تعداد پرسنل و سبک واحد غذایی شما در تعیین اندازه آشپزخانه صنعتی به شما کمک کند.

افراد حرفه‌ای در آپادانا خوشحال هستند که به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهند و فضای آشپزخانه بی نقص و مناسب کسب‌وکار شما را طراحی می‌کنند. امروز با ما تماس بگیرید تا تجربیات خودمان را با شما به اشتراک بگذاریم.

منبع: samtell

ترجمه اختصاصی آپادانا تجهیز آراز

1 دیدگاه در “اندازه یک آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟| تعیین متراژ آشپزخانه صنعتی | آپادانا تجهیز آراز

  1. مازن گفت:

    حداقل اندازه رستوران باید 30 مترمربع باشد. اگر یک ردیف تولیدی غذا دارید 30 متر کافی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.