linkedin

چطور منوی رستوران را بنویسیم؟ | 5 نکته برای نوشتن یک منو ایده آل و سود آور

انواع منو رستوران

| زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه |

به 5 موردی که برای نوشتن یک منو مناسب رستوران نیاز داریم اشاره میکنیم:

1- انتخاب آیتم های منو

نوشتن منوی رستوران بسیار حائز اهمیت است. چه غذاهایی را باید در منو گنجاند و از ارائه چه غذاهایی باید صرف نظر کرد؟ یک منو ی ایده آل ترکیب و تعادلی از غذاهای منحصر به فرد و غذاهای قدیمی و دلخواه اکثریت مشتریان می باشد.

همچنین باید در برگیرنده ی غذاهایی با قیمت متعادل برای حفظ سود باشد. غذاهایی را باید انتخاب کرد که بتوان در مواقع شلوغی و پیک رستوران در آشپزخانه به سرعت تهیه و ارائه کرد.

2- قیمت گذاری آیتم های منو

دانستن قیمت مواد اولیه برای نوشتن یک منوی سودآور ضروری است. به عبارت دیگر برای قیمت گذاری آیتم های منو دقیقاً نیاز دارید بدانید قیمت مواد اولیه ی هر غذا چقدر است.

به طور متوسط سود هر منو برای شما چیزی حدود 4 الی 4/5 برابر می باشد. بدین معنی است که اگر شما به عنوان مثال مواد اولیه را 1000 تومان خریداری می کنید باید چیزی در حدود 4500 تومان به فروش برسانید.

شاید به نظر برسد که شما مبلغ بسیار بالایی سود خواهید کرد ولی فراموش نکنید که شما صرفاً بابت همان مواد غذایی پول نمیگیرید.

شما به افرادی بابت آماده سازی، پخت، سرو، نظافت سالن و … پول پرداخت میکنید به علاوه شما هزینه هایی مثل هزینه های جاری نیز دارید.

3- در مورد طرح بندی منو تصمیم بگیرید

فونت و رنگ آمیزی طرح منو شما باید تم رستوران شما را منعکس کند. به عنوان مثال اگر شما قصد دارید یک رستوران مکزیکی راه اندازی کنید، رنگهای پر جنب و جوش مثل قرمز، بنفش، فیروزه ای و سبز انتخابهای مناسبی برای منو خواهد بود.

دقت کنید که از فونت های بسیار ریز یا فونت هایی که خواندن آنها دشوار است پرهیز کنید.

4- در منوی رستوران از چه چیزهایی باید اجتناب کرد

منو قلب هر رستوران محسوب می شود. در حقیقت ویترینی است برای انواع غذا و نوشیدنی شما. درحالی که میتوان منوها را به عناوین مختلف و متنوع به مشتریان ارائه داد ولی چند دستورالعمل مهم وجود داد که برای نوشتن و طراحی منو باید رعایت کرد.

همانطور که قبلاً گفته شد از فونت های غیر معمول و سخت برای نوشتن منو استفاده نکنید. از نوشتن مقدار دقیق غذایی که در بشقاب مشتری سرو خواهد شد پرهیز کنید.

از نوشتن بیش از حد اصطلاحات آشپزی خودداری کنید، منو شما باید برای همه قابل درک باشد، و بسیاری موارد مشابه دیگر.

5- منوی خود را آپدیت کنید

منو چیزی نیست که یکبار نوشته شود و بعد به دست فراموشی سپرده شود. منوی خود را حداقل سالی یکبار و ترجیحاً سالی دوبار آپدیت کنید. به روز رسانی منظم منو به شما اجازه میدهد تا غذاهایی را که محبوب تر هستند را تقویت، و غذاهای کم فروش تر را بررسی کنید.

شما میتوانید برای نوشتن منو انواع رستوران، کافه رستوران، کافی شاپ، فست فود، هتل و تالار با آپادانا تجهیز مشاوره کنید.
تجهیزات آشپزخانه صنعتی | ارسال به سراسر کشور

↓ با ما در ارتباط باشید ↓

تلفن خط ویژه (30 خط) :

72307 – 021

میرعلی: 3457-317-0912

کریم پور: 0324-922-0912

نشانی : تهران، نیاوران، خیابان علیرضا افشار، پلاک 10، واحد 9

ایمیل : [email protected]

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آپادانا تجهیز آراز می باشد. ; طراحی و توسعه وب سایت توسط امیر بالازاده