مقالات

چگونه یک رستوران موفق و محبوب داشته باشیم؟ – آپادانا تجهیز آراز

رستوران موفق و محبوب
5/5 - (2 امتیاز)

چرا باید یک رستوران را به عنوان رستوران محبوب خودمان برگزینیم؟ تا به حال به رستوران یا غذاخوری مورد علاقه تان فکر کرده اید؟ چه چیز باعث میشود از جایی برای صرف غذا خوشتان بیاید؟ یا از آن مهمتر چه چیزی باعث می شود که رستورانی را به لیست محبوبیت ها وعلاقه مندی هایتان بیفزایید؟ و به دوستان و آشنایانتان معرفی کنید؟ یا اوقات تنهایی، اوقات شادی، مراسم ها و… را بخواهید در آنجا بگذرانید؟

1- مکانی برای آرامش:

بی شک اولین فاکتور یا اولین معیار برای شما انتخاب مکانی آرامش دهنده و ریلکس کننده است، رستوران محبوبتان به شما حس ناخوشایند نمیدهد، دوست ندارید سریع آنجا را ترک کنید یا از پول خرج کردن در آنجا بیم ندارید، بلکه می دانید بابت پولی که خرج می کنید خدمات شایسته دریافت می کنید و ارزش وقت و هزینه گذاشتن را دارد. در آنجا با شما رفتار مناسبی می شود، به شما احترام گذاشته می شود و شما احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا میکنید.

2- هزینه های معقول:

قیمت ها یا هزینه هایی که در رستوران محبوب می پردازیم معقول و حساب شده است، مشتری احساس مغبون بودن نمی کند و کیفیت غذای ارائه شده با قیمت اخذ شده از مشتری رابطه منطقی دارد.

3-رعایت بهداشت:

رستوران محبوب فضایی پاک و عاری از هرگونه میکروب دارد، مگر می شود رستورانی نامنظم و نامرتب باشد، به نظافت اهمیت زیادی داده نشود و محبوبیت داشته باشد؟! در این زمینه به طور مفصل در مقاله نقش رعایت بهداشت در موفقیت رستوران صحبت کرده ایم که برای مراجعه شما عزیزان در سایت موجود است.

4- رفتار مناسب:

در رستوران محبوب رفتار پرسنل با همدیگر و با مشتریان بسیار شایسته  و مودبانه است، در رستوران محبوب شما صدای داد و فریاد و پرخاش و توهین نمی شنوید، در رستوران محبوب اگر غذایی ناشایست سهوا سرو شود یا اگر اشتباهی صورت بگیرد افراد مسئول دنبال مقصر نمی گردند بلکه با سریع ترین راه ممکن آن خطا را جبران میکنند. در این خصوص هم میتوانید به مقاله رفتار حرفه ای در سایت مراجعه نمایید.

5- فضای منحصر به فرد:

رستوران محبوب منحصر به  فرد است، فضای شاد و مملو از آرامش دارد، با استفاده از علم طراحان مد و متخصصان دکوراسیون ساخته و طراحی شده، نکات لازم برای آرامش همه گروه های سنی در آن رعایت شده، المان های زیبایی شناسی و رنگ شناسی مناسبی دارد و برای وقت گذرانی مناسب است.

6- غذای خوشمزه:

رستوران محبوب شما را به یاد دستپخت مادرتان یا غذاهای خانگی می اندازد، بیشترین کیفیت و بهترین مزه را امتحان می کنید چرا که از به روزترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی استفاده شده، وسایل آشپزی آن به ویژه لوازم آشپزخانه فست فود براساس کارایی مناسب خریداری شده اند نه برای صرفه جویی کم ترین قیمت ها خریداری شده باشد، درست است که قیمت لوازم رستوران بالارفته و نوسانات ارز تاثیر بسیار مخربی در این بازار گذاشته اما  رستوران محبوب در این زمینه مطالعه و تحقیق کرده و با مشورت و شناخت اقدام به تجهیز و راه اندازی رستوران نموده است و پشت همه اقداماتش هدف واستراتژی تعریف شده است.

به نظر شما چه دلایل دیگری وجود دارد که یک رستوران محبوب میشود؟ آیاد دلایل شما هم در این مقاله ذکرشده بود؟ چطور است دراین مورد کمی بیشتر فکر کنید تا ببیند معیارهای ذکر شده با رستوران محبوب شما هم تطابق دارد؟

1 دیدگاه در “چگونه یک رستوران موفق و محبوب داشته باشیم؟ – آپادانا تجهیز آراز

  1. ضیاء گفت:

    رستوران موفق یعنی غذای عالی و یونیک و پرسنل مودب. در راه اندازی رستوران یا آشپزخانه صنعتی برخی بسیاری از راه اندازها این قضیه یونیک بودن را نمی بینند.

    https://rcut.in/uYWqbygV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *