linkedin

اصول طراحی حرفه ای منو انواع رستوران،کافی شاپ و فست فود | راهنمای منو نویسی مهندسی

طراحی منوی رستوران بصورت مهندسی و حرفه ای

| زمان مورد نیاز برای مطالعه : 4 دقیقه |

طراحی منو رستوران کاری دشوار و نیازمند اصول مهندسی می باشد، که شناخت کامل غذا ها، مراجعه کنندگان و تجهیزات آشپزخانه صنعتی را در بر می گیرد. یک منوی حرفه ای و تاثیر گزار تصویرگر خود رستوران و سرویس و خدمات آن به مشتریان می باشد. در این مقاله به آموزش نکات و ترفند هایی می پردازیم که به وسیله آن بتوان بهترین و مناسب ترین منو را، برای داشتن کسب و کاری موفق طراحی کرد.

به منو شخصیت بدهیم!

داشتن شناسنامه ای برای رستوران و کافی شاپ جزو یکی از اولیت های منو نویسی می باشد، چیزی که شما را نسبت به سایر رقبا متمایز می کند و افراد جامعه شما را با آن شاخصه می شناسند و به یاد میاورند. استفاده از یک منوی حرفه ای یعنی رعایت قوانین و شرایط مخصوص و مهندسی شده! موارد و آیتم های ویژه خود را در منو پخش کنید تا مشتریان با هر بار مراجعه تجربه ی جدیدی را در رستوران و کافی شاپ شما احساس کنند، مراجعین را با پیشنهاد های مخصوص خودتان هیجان زده نمائید.

منظور از طراحی و منو نویسی مهندسی چیست؟

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار باید شرایطی را ایجاد نمائید که مراجعین شما بتوانند در کمترین زمان ممکن بهترین آیتم مورد نظر خود را سفارش دهند، ضمن اینکه پیچیدگی و گنگی در منو مراجعین را گیج می کند و نهایتا بخاطر عدم رعایت اصول طراحی منوی استاندارد، مشتری موفق به انتخاب بهترین گزینه نمی شود و تجربه خوبی از رستوران شما کسب نمی کند.

3 روش طراحی منوی تاثیر گزار

یک منوی تاثیرگزار برای رستوران، فست فود و کافی شاپ به گونه ای طراحی شده است که بهترین شیوه نگارش و توضیحات را دارد و مشتری را از شرایط آن آگاه می سازد. برخی فقط به محتوای منو فکر می کنند در صورتی که فونت و نحوه ی نگارش منو نقش مهمی را دارد، داشتن عکس های جذاب و رنگ های مرتبط با تم منو نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

1. پایه و اساس منو نویسی تاثیر گزار

یک منوی ایده آل بالانس موارد پیشنهادی را رعایت میکند و آیتم های محبوب و مخصوص را به طور مرموزانه و مخفیانه در معرض دید قرار میدهد تا مشتری بدون آنکه متوجه شود، از موارد به خصوص سریع تر آگاه شود.

در هنگام نوشتن منو به میزان سود دهی موارد توجه کنیم.

منظور از توجه به سود دهی در طراحی منو این نیست که موارد با سود بیشتر را اولویت بدهیم، سعی کنیم صرفه ی اقتصادی تک تک آیتم ها را در نظر بگیریم.

2. طرح و گرافیک منو

یک منو حرفه ای و بی نقص از نظر گرافیکی و متن باید با ماهیت و چهار چوب رستوران کاملا هم خوانی داشته باشد، چه یک رستوران سنتی داشته باشید، چه یک رستوران مدرن، و این مسئله به مکان و موقعیت جغرافیایی نیز مرتبط می باشد.

رنگبندی منو و فونت منو باید معرف رستوران شما برای بازدیدکننده باشد.

یک مثال ساده: اگر یک رستوران هندی دارید، غذا های شما عموما تند می باشند. باید از رنگ بندی های تند قرمز و تیره استفاده نمائید تا در همان لحظه اول بازدید از منو، بتوانید طعم غذا را بصورت غیر مستقیم به مشتری خود برسانید.

3. آشپزخانه؛ قلب تپنده یک کسب و کار خوشمزه!

هر چقدر آشپزخانه رستوران شما بزرگتر باشد، تعداد آیتم های موجود در منوی شما نیز بیشتر خواهد بود و بصورت کلی اندازه آشپزخانه رستوران شماست که اندازه منوی شما را مشخص نمی نماید. اگر پیشنهادات شما خیلی زیاد و پیچیده باشد، در صورتی که آشپزخانه شما پتانسیل سرو این حجم آیتم را نداشته باشد در آینده نزدیک به مشکلات بزرگی بر خواهید خورد، به همین دلیل حتما قبل از طراحی منو و آیتم های آن، به فکر آشپزخانه خود باشید.

آشپزخانه حدودا 15 الی 25 درصد کل فضا را نیاز دارد.

بزرگ یا کوچک بودن آشپرخانه (با توجه به نوع کاربری)، موجب هدر رفت هزینه، فضا و زمان می شود.

جمع بندی: اصول طراحی حرفه ای منو انواع رستوران،کافی شاپ و فست فود

تمام اصول و قوانینی که هستند به جهت افزایش بازدهی و سفارش بیشتر و درآمد بیشتر شما می باشند، یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از اصول طراحی منوی مهندسی شده و طراحی حرفه ای منو رستوران، کافی شاپ و یا فست فود ها بررسی منوی سایر رقبای موفق می باشد. سعی کنید نقات قوت هر کدام از موفق ترین رقیب ها را کنار هم بگذارید و از آن ها نتیجه بگیرید.

رعایت اصول طراحی منو هر چند کاری ساده اما بسیار موثر و نیاز مند زمان و توجه می باشد. استفاده از دقت و خلاقیت و نوآوری کلید موفقیت کسب و کار های جدید است. وقت گذاشتن روی طراحی منوی رستوران، فست فود و کافی شاپ موجب می شود از همان لحظه اول، مشتری تجربه ای شیرین و ماندگار را از شما به خاطر بسپارد.

در صورت نیاز به مشاوره برای طراحی منو و تجهیز صفر تا صدی رستوران، کافی شاپ، هتل و … با کارشناسان آپادانا تجهیز آراز تماس بگیرید.
تجهیزات آشپزخانه صنعتی | ارسال به سراسر کشور

↓ با ما در ارتباط باشید ↓

تلفن خط ویژه (30 خط) :

72307 – 021

میرعلی: 3457-317-0912

کریم پور: 0324-922-0912

نشانی : تهران، نیاوران، خیابان علیرضا افشار، پلاک 10، واحد 9

ایمیل : [email protected]

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آپادانا تجهیز آراز می باشد. ; طراحی و توسعه وب سایت توسط امیر بالازاده