linkedin

فوت و فن رستوران داری – موفقیت در مدیریت یک مجموعه غذایی

مدیریت رستوران

همانطور که همه ما می دانیم در اطراف ما رستوران های زیادی وجود دارند، حتی در برخی محله ها گاهی اوقات رستوران های متعددی در یک راستا و یک خیابان وجود دارد اما همه آنها مشتریان بی شمار و درآمد سرشاری ندارند!

در این نوشتار قصد داریم بررسی کنیم که چطور میشود که بین 5 رستوران که در مجاورت هم قرار دارند مشتریان یکی از آنها ساعت ها در صف و ازدحام می ایستند تا غذای خود را در یکی از آنها میل کنند در حالیکه باقی رستوران ها خالی یا دارای تعداد کم تری مراجعه کننده هستند.

نکات دلسرد کننده مشتری ها چیست؟ یا به قول معروف فوت و فن رستوران داری موفق چیست؟ اگر جزو افرادی هستید که قصد راه اندازی رستوران را دارید پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.

ایجاد انگیزه در مشتری:

رستوران موفق رستورانی است که برای مشتری ایجاد انگیزه کند. بدین معنی که مشتری وقتی برای بار اول به آنجا مراجعه می نماید، تصمیم بگیرد که این رستوران را به فهرست علاقه مندی های خودش بیافزاید و به دوستان و اقوامش معرفی کند و بخواهد در ایام مختلف به آنجا مراجعه و غذاهای متنوع آن را تست کند.

کیفیت بالای غذا:

مهم ترین دلیل مراجعه مشتریان جدید و مراجعه مکرر مشتریان قبلی کیفیت غذای رستوران هاست. این یک فن مهم رستوران داری است. رستوران های موفق با کیفیت بالا شروع به کارمیکنند و همان کیفیت را حفظ می کنند چرا که می دانند اگر کوچکترین خدشه ای در این قسمت به وجود بیاید مشتریان دائمی خود را از دست میدهند و از رقبای خود عقب می مانند.

قیمت مناسب:

رستوران موفق باید قیمت مناسب برای منوی خود در نظر بگیرد، مواردی مثل عدم درج قیمت در منو، تغییر مکرر قیمت ها، گرانی و ارائه غذا با قیمت بالا و کیفیت نامناسب به سرعت انگیزه را از مشتری گرفته و موجب دلسردی می گردد.

تجهیزات آشپزخانه مناسب:

یک رستوران دار حرفه ای از به روزترین و کارآمدترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی استفاده می نماید  و با کیفیت ترین آنها را برمی گزیند، چرا که هرچه قدر در این قسمت سرمایه گذاری نماید بازخورد و فیدبک بهتری دریافت کرده و غذای مناسب تری تهیه می گردد. با توجه به قیمت لوازم رستوران به ویژه لوازم آشپزخانه فست فود بهتر است برای تهیه این اقلام حتما با یک سرآشپز حرفه ای، راه اندازی یا شرکت های متخصص در این امر مشورت نمایید.

ایجاد انگیزه و لذت برای خرج کردن پول:

به وجود آمدن حس خوب همیشه می تواند باعث برتری و فروش بیشتر شود، رستوران ها بیشتر مواقع با استفاده از موسیقی زنده و کلاسیک آرام، میز و صندلی مناسب، پوشش زیبا و تمیز پرسنل، رفتار مناسب و احترام گذاشتن به مشتریان و یا حتی پخش کردن رایحه یک عطر مناسب باعث می شوند مشتری همیشه آنجا را در ذهن خود ضبط نموده و هرگز فراموش نکند و با استشمام آن رایحه در مکانی دیگر به یاد آن رستوران بیفتد.

انتخاب ها ی محدود:

رستوران های حرفه ای از منوهای کوچک اما قوی استفاده می کنند، مثلا به جای 20 نوع غذا از 12 نوع آن استفاده می کنند. این باعث می شود فروش افزایش یابد. فروشنده های  حرفه ای می دانند که نباید یک خریدار را با انتخاب های زیاد مواجه کنند، بلکه با چند پرسش مناسب، تنها دو انتخاب نزدیک به نیاز مشتری را پیشنهاد خواهند داد، این کار یک تاثیر روانشناسی بسیار قوی دارد که باعث خواهد شد فروش بالاتررفته و مشتری از انتخاب و خرید خود احساس رضایت بیشتری داشته باشد. این متد بسیاری از رستوران ها و فست فود های حرفه ای می باشد.

امیدواریم اهم نکاتی که در این مقاله ذکر گردیده در مقوله رستوران داری مناسب و راهگشای شما باشد.
تجهیزات آشپزخانه صنعتی | ارسال به سراسر کشور

↓ با ما در ارتباط باشید ↓

تلفن خط ویژه (30 خط) :

72307 – 021

میرعلی: 3457-317-0912

کریم پور: 0324-922-0912

نشانی : تهران، نیاوران، خیابان علیرضا افشار، پلاک 10، واحد 9

ایمیل : [email protected]

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آپادانا تجهیز آراز می باشد. ; طراحی و توسعه وب سایت توسط امیر بالازاده