مقالات

رستوران جذاب برای زنان – آپادانا تجهیز آراز

رستوران جذاب برای زنان
Rate this post

وقتی که فکر می کنم چه رستورانی برای همجنسانم جذاب است اولین نتیجه ای که به آن میرسم رستورانی آرام و با فضا و چیدمانی جالب است.

بسیاری از زنان شاغل یا خانه دار برای ملاقات دوستان یا اقوامشان در کافه یا رستوران قرار می گذارند، حال قصد مان در این مقاله این است که ببینیم چه فاکتور هایی یا ملاک هایی برای انتخاب یک رستوران به عنوان محل قرار ملاقات های عاشقانه یا دوستانه برای خانم ها وجود دارد؟

1- محیطی آرامش دهنده والهام بخش:

بی شک اولین فاکتور در انتخاب محل ملاقات های عاشقانه یا دوستانه برای خانم ها این است که آن مکان به آنها آرامش بدهد، پس رستورانی که شلوغ و پر از سروصدا یا رفت وآمد های بی شمار خدمه و پرسنل باشد ازاین مبحث خارج است.

2- محیطی تمیز وآراسته:

هیچ خانمی رستورانی نامنظم و کثیف را انتخاب نمیکند و نظم و نظافت بی شک یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب برای خانم هاست. پس به نظافت و آراستگی بیشتراهمیت دهید.

3- رفتار شایسته و توام با احترام با بانوان:

یکی از مهم ترین ملاک ها برخورد پرسنل و صندوقدار و خدمه رستوران با مشتریان به ویژه بانوان است که باید توام با احترام و به دور از بی ادبی وتوهین وبرخوردهای زننده باشد.

تملق و چاپلوسی اصلا در این جا مورد بحث نیست، بلکه رفتار شایسته و مودبانه و درعین حال مهربانانه ملاک است.

به عنوان یک خانم وقتی به فضایی به ویژه رستوران می روم حتما رعایت ادب و احترام توسط پرسنل رستوران برایم بسیار مهم است اما این به معنی صمیمیت بیش ازحد و خودمانی شدن پرسنل و صاحب آن رستوران با خانمها نیست چرا که این رفتارهم مشابه رفتار زشت، توهین و بی ادبی میباشد و  بازخورد منفی دارد و خانم ها از همچین رفتارهایی وبرخوردهایی زده می شوند و برای بار دوم آن رستوران را انتخاب نمی نمایند.

4- دکوراسیون زیبا و رعایت هارمونی رنگ ها:

رستوران ها وکافه های عجیب و غریب وشلوغ و درهم، یا فضاهای تیره و تاریک و نورپردازی های بد، برای اکثر خانم ها انتخاب مناسبی نیست و تنش و اضطراب را به آنها منتقل می کند.

به عنوان یک خانم رستورانی که با رنگ های روشن و شاد و رعایت هارمونی رنگ ها چیدمان شده باشد را به رستوران های عجییب غریب و تاریک ترجیح می دهم.

5- اهمیت دادن به سرگرمی وبازی بچه ها:

وقتی خانم ها به همراه کودکان و خردسالان به رستوران می روند بی شک وجود فضایی که برای بچه ها سرگرم کننده باشد یا وجود وسایلی (نظیر اسباب بازی، کتاب های کودکان و…) برای  مشغول کردن بچه ها  تا بتوانند زمان انتظار برای تحویل غذا راراحت تر سپری کنند بسیار جذاب است.

دراین زمان خانم ها هم میتوانند اندکی فارغ از بچه داری و مشغله های روزانه کنارهم در آرامش و گپ وگفت های صمیمانه به انتظار تحویل غذا بشینند.

6-غذای با کیفیت، قیمت مناسب و تنوع غذایی بالا:

خانم ها اکثرا خودشان آشپزهای قابلی هستند و طعم و تزیین و مزه غذا برایشان خیلی مهم است. پس رعایت کیفیت، استفاده از مواد غذایی مرغوب، خوشمزه بودن و…ملاک های مهمی برای آنان است.

همچین خانم ها در پرداخت منوی رستوران نسبت به آقایان سخت گیری و وسواس بیشتری دارند به طور مثال به عنوان یک خانم علاقه ای ندارم برای یک غذای معمولی و بی کیفیت مبلغ بالایی پرداخت کنم.

البته به این معنی نمی باشد که خانم ها رستوراهنهای لوکس را انتخاب نمیکنند، بلکه به این منظور است که در قبال دریافت غذای باکیفیت و خدمات لوکس، پول متناسب با آن را نیز می پردازند. همچنین تنوع غذایی مناسب غذا که سلیقه ها و ذائقه های مختلف را پوشش دهد و برای خانم ها و کودکان جذاب باشد هم بسیار مهم است.

7-رستوران ها یا کافه های خلاق:

خلاقیت همیشه حرف اول و آخر را می زند؛ چه در مدیریت رستوران یا کافه، چه در تنوع غذایی و… ، قبلا دریک مقاله جداگانه به بررسی نقش خلاقیت و راههای افزایش آن در رستوران داری پرداخته ایم، به طور مثال یکبار به یک کافه برای استراحت و خوردن عصرانه مراجعه کردم و به جای منو یک کتاب به من داده شد که در مقدمه آن لیست غذا یا منو گنجانده شده بود و مابقی یکی از کتاب های معروف ادبیات معاصر فارسی بود، مدت زمانی که منتظر آماده شدن غذایم بودم با مطالعه و بررسی کتاب گذشت و این کارمفید وجذاب باعث می شود مشتری ازکتاب خوانی خوشش بیاد وبرای خواندن مابقی داستان آن کتاب را خریداری نماید.

8-اقدامات متنوع و جذاب برای بانوان:

الف – گلکاری،  باغچه سازی محیط پیرامونی و استفاده از گل و گیاه های طبیعی روی میز و سالن

ب – وجود آکواریوم با ماهیان زینتی و متنوع

ج – وجود پرندگان زینتی و خوش آواز

د – استفاده از موسیقی ملایم و آرام بخش

ه – اینترنت پرسرعت و رایگان

و – وجود کتابخانه یا وسایل سرگرم کننده در زمان انتظار

ح – اهمیت دادن به مناسبت ها وایام

ط – دادن هدیه یا شاخه گل یا تخفیف به مناسبت تولد یا روز بانوان یا سایر مناسبت ها

موارد مذکور در این مقاله تنها بخش کوچکی است که می تواند در جذابیت یک رستوران برای خانمها مفید باشد، چنانچه نیاز به مشاوره در این زمینه داشتید کارشناسان آپادانا در خدمت می باشند.  در قسمت تماس با ما، برای مشاوره می توانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.