مقالات

راز موفقیت رستوران های زنجیره ای | آپادانا تجهیز آراز

راز موفقیت رستوران های زنجیره ای
Rate this post

رستوران های زنجیره ای به مجموعه ای از رستوران ها که در شهرها و بعضا کشورهای مختلف دارای شعبه هستند اطلاق می شود که یک مدیریت واحد دارند.

در واقع موسسین این رستوران ها آنقدر موفق عمل کردند که توانستند کار خود را تا آخرین حد ممکن توسعه بدهند که این موفقیت بی شک به خاطر محبوبیت، خلاقیت، ابتکار و مدیریت موفق این رستوران ها است.

به طوری که اگر یک روز این رستوران ها محبوبیت و شهرت سابق را از دست می دادند به ورطه سقوط و نابودی می افتادند و هرگز انقدر توسعه یافته نمی شدند.

از معروف ترین این رستوران ها می توان رستوران های زنجیره ای مک دونالد و کی اف سی را نام برد که در اکثرکشورهای دنیا شناخته شده و معتبر هستند.

در این مقاله قصد داریم علل موفقیت و گسترش این رستوران ها و به اصطلاح زنجیره ای شدن آن ها را به طور اجمالی بررسی کنیم؛

علل مختلفی در این زمینه وجود دارد که قطعا یکی از آنها دید باز و گسترده مدیر یا راه انداز اولیه این رستوران هاست. شخصی که این رستوران ها را پایه گذاری کرده بی شک دیدی وسیع و توسعه یافته داشته و نمی خواسته محدود به یک شعبه کار کند و به سود اندک قانع نبوده و فرد بلندپروازی بوده.

افراد بلند پرواز و ریسک پذیر معمولا جز افراد موفق و اولین ها در کارهای مختلف هستند، چرا که مرتب بیشتر از قبل می خواهند و سود کم آنها را قانع نمی کند.

قانونی وجود دارد در ثروت که پول، پول می آورد و هرچه بیشتر بخواهید بیشتر جذب می کنید، به همین میزان تلاش، کوشش و فعالیت مستمر و مداوم باعث می شود این ثروت و شهرت چند برابر شده و با خودش موفقیت بیشماری کسب کند.

افراد موفق و پولساز ویژگی های مشترکی دارند که در همه ی آنها یکسان است، از جمله سرسختی، عدم تسلیم شدن، ریسک پذیری، بلند پروازی، تلاشگر و فعال که با ذهنی پویا و باز تصمیم می گیرند و در تصمیم گیری های شان از آدم های موفق الگو برداری می کنند.

وقتی فردی قصد راه اندازی رستوران را دارد باید بداند که این رستوران را فقط برای امرارمعاش می خواهد و زمان وانرژی کمی برای توسعه و پیشرفت آن در نظر دارد یا اینکه می خواهد رستوران مشهور و زنجیره ای داشته باشد ومانند غول های رستوران داری دنیا عمل کند؟ این سوالی است که قبل از شروع کار باید از خودتان بپرسید.

حتما باید در نظر داشته باشید که مقدار فضای لازم، تجهیزات مورد نیاز، منوی غذایی مناسب و… که نیاز دارید چقدر است و اگر خواستید یک روز کارتان را توسعه بدهید کشش و توانایی لازم در این زمینه را دارید یا خیر.

توسعه ی رستوران نیاز به کارمداوم و ساعت ها تلاش و ممارست دارد که افراد راحت طلب و فاقد کارایی لازم از عهده ی آن برنمی آیند و نمی توانند در این زمینه موفق عمل کنند. توصیه می شود در این زمینه اطلاعات و مصاحبه ها و مقالات مربوط به افراد موفق را مطالعه کنید تا بتوانید با پرهیز از اشتباهات آن ها و استفاده از تجربیاتشان عملکرد موفقی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.