مقالات

تجهیزاتی که برای راه اندازی کترینگ نیاز داریم

کاور تجهیزاتی که برای راه اندازی کترینگ نیاز است
5/5 - (1 امتیاز)

یکی از بهترین و پرسودترین کسب و کار هایی که امروزه دارای طرفداران بسیاری نیز است راه اندازی آشپزخانه صنعتی یا کترینگ می باشد. هر فردی که تصمیم به راه اندازی این کسب و کار را دارد ابتدا باید لیستی از تجهیزات کترینگ را برای راه اندازی کترینگ تهیه کند. زیرا مهم ترین بخش هر کترینگ آشپز خانه آن می باشد تجهیزات و نقشه اینگونه از آشپزخانه ها باید به گونه ای باشد که غذا به صورت مستمر و مداوم بدون هیچ گونه مشکل و تاخیری در لاین پخت به گردش در آید.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی کترینگ کدامند؟

فریزرهای مخصوص و بزرگ صنعتی
 

توجه داشته باشید که انتخاب تجهیزات مناسب آشپزخانه می تواند به میزان قابل توجه ای در کاهش هزینه های یک کترینگ موثر باشد. ما در این جا به برخی از مهمترین تجهیزات یک آشپزخانه صنعتی اشاره می کنیم.

ماشين‌هاي ظرفشويي صنعتي

یکی از مهمترین وسایل یک آشپزخانه صنعتی ماشین های ظرفشویی می باشند. ماشین های ظرفشویی صنعتی معمولا به گونه ای طراحی شده اند که برای مدت طولانی به خاطر داشتن محفظه های عایق گرما و سرما می توانند دمای آب را یکسان نگه دارند. همانگونه که میدانید.

معمولا تجهیزات آشپزخانه های صنعتی مخصوص ماشین های ظرفشویی دارای قیمت بالایی هستند. اما به هیچ عنوان فکر نکنید که با نخریدن این وسیله می توانید هزینه ها را کاهش دهید. زیرا برای انجام کار آن ها مجبور به جایگزین کردن نیروی انسانی بیشتری هستند که به هیچ عنوان نمی توانند به خوبی و سرعت یک ماشین ظرفشویی عمل کنند.

گاز القایی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اگر می خواهی به خوبی انرژی را در آشپزخانه صنعتی خود کنترل کنید استفاده از گازهای القایی صنعتی می تواند بهترین گزینه باشد.

زیرا این گونه از گاز ها به گونه ای طراحی شده اند که با برداشتن قابلمه و یا ظرف غذا به صورت اتوماتیک شعله نیز قطع می شود و همین امر می تواند به میزان بسیار زیادی در صرفه جویی انرژی به شما کمک کند. همچنین این گونه از گاز ها انرژی و گرما را معمولا متمرکز غذا می کنند.

به خاطر داشتن شعله های بسیار زیادی که دارند به صورت خودکار باعث افزایش سرعت پرسنل آشپزخانه در تهیه غذا می شوند. استفاده از گاز های خانگی یک انتخاب کاملا اشتباه می باشد که باید از آن پرهیز شود. چون باعث هدر رفتن مقدار بسیار زیادی از انرژی می شود.

گريل هاي سازگار با محيط زيست

گریل یکی از وسایل بسیار مهم هر آشپزخانه صنعتی می باشد که میزان قابل توجه نیز انرژی مصرف می کنند. ولی خوشبختانه امروزه با تولید گریل های سازگار با محیط زیست میزان مصرف انرژی در آشپزخانه های صنعتی بسیار کاهش یافته است. زیرا این گونه از گریل ها به خاطر داشتن سنسور های فعال می توانند با قطع خودکار انرژی بسیار مفید شوند. اگر به دنبال راه اندازی یک آشپزخانه  صنعتی هستید باید قبل از هر چیزی مناسب ترین وسایل را با توجه به میزان مشتری ها و فضای آشپزخانه تهیه کنید.

دیگ‌های پخت غذا در ابعاد بزرگ

در تهیه غذا در رستوران های بزرگ و آشپزخانه های صنعتی همیشه از دیگ های بسیار بزرگ استفاده می کنند.

معمولا جنس این گونه از ظروف از روی است. اما همانگونه که میدانید دیگ های قدیمی ایرانی به گونه ای طراحی شده بودند که کف دیگ از دهانه آن بزرگ تر بود و همین امر موجب  می شد که ته دیگ بیشتری تهیه شود تا تمامی مشتریان از ته دیگ بهرمند شوند.

توصیه ما به شما این است که اگر برای آشپزخانه خود به دنبال تیه دیگ هستید از این گونه دیگ ها استفاده کنید مخصوصا برای پخت برنج.

فریزرهای مخصوص و بزرگ صنعتی

یکی از مهمترین عواملی که باعث خوشمزه شدن غذا می شود. استفاده از مواد غذایی تازه و خراب نشده است. به همین خاطر معمولا در آشپزخانه های صنعتی از سردخانه بزرگ و یخچال و فریزر های مجهز و مناسب برای هرگونه مواد غذایی استفاده می کنند. این گونه از یخچال ها مواد غذایی را تاز نگه میدارند. و به گونه ای طراحی شده اند که به هیچ وج مزه و طعم غذا و مواد غذایی بر روی همدیگر تاثیر نمی گذارد.

گرمکن غذا

در رستوران و آشپزخانه های صنعتی که غذا را به صورت فشرده و در ظروف آماده فروش سریع در خارج از کشور سرو می کنند، نیاز به نوعی بخاری در رستوران وجود دارد. در بسیاری از موارد، غذای پخته شده باید برای مدت طولانی گرم نگه داشته شود. برای اینکه طعم و ظاهر غذا تغییر نکند باید از گرمکن غذا استفاده کنید. ظروف آماده را قبل از ساعت فروش داخل دستگاه قرار دهید و آنها را گرم و آماده فروش نگه دارید.

برای راه اندازی کترینگ چه تجهیزاتی باید تهیه کرد؟

سرو شیرینی بند انگشتی
 

معمولا کترینگ ها بهترین مکان ها برای جشن ها و مراسمات بزرگ می باشند. به همین خاطر فضای رستوران و کترینگ شما باید به گونه ای طراحی شود که بسیار آرامش بخش و چشم نواز باشد. برای تهیه همچین فضایی نیاز به یک سری تجهیزات دارید که ما در ادامه این مطلب به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

میز های مناسب:  اگر قصد را اندازی یک رستوران خوب را دارید. ابتدا وسایل سرو غذا مانند ظروف و میز های مناسب تهیه کنید. میزهای کترینگ شما باید به گونه ای باشد که ارتفاع آن مناسب برای تمامی افراد باشد زیرا معمولا عمده مشتریان و مهمانان این گونه از مکان ها خانواده ها می باشند که در بین آن ها بچه های کوچک نیز وجود دارد.

یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام خرید میز به آن توجه کنید. جنس و رنگ خوب می باشد. برای این گونه از مکان ها میز های چوبی و فلزی گذینه خوبی نمی باشند زیرا رطوبت فضا و امکان ریزش آب و غذا بر روی آنها زیاد است بهترین گزینه میز های پلاستیکی با رنگ های ملایم می باشند تا یک فضای آرامش بخش را برای مشتری به وجود آورد.

آون صنعتی: آون ها یا فر های صنعتی نیز یکی دیگر از مهم ترین وسایل یک آشپزخانه یا کترینگ صنعتی می باشند. زیرا اگر  قصد سرو نان و یا شیرینی را در رستوران خود دارد حتما باید از آنها استفاده کنید.

هنگام خرید اینگونه از وسایل باید به گزینه های زیادی از جمله سایز، کیفیت و کارایی آن توجه کنید. زیرا آنها دارای انواع مختلفی می باشند و هر کدام کار مخصوصی را انجام می دهند برای مثال باید توجه داشته باشید که قصد سرو نان را دارید یا پیتزا که آون مناسب آن را تهیه کنید.

تهویه هوا:  معمولا آشپزخانه های صنعتی فضا های بسیار شلوغ و پیچیده ای هستند که نیاز مبرم به یک تهویه هوای صنعتی مناسب دارند. زیرا در صورت نداشتن تهویه مناسب بوی غذا و مواد غذایی ماندگار می شود و می تواند یک فضای غیر قابل تحمل را برای کارکنان آن فراهم کند.

سرخ کن: امروزه 90 درصد موسسات پذیرایی دارای سرخ کن حرفه ای هستند. آنها البته برای سیب زمینی سرخ کرده مفید هستند، اما همچنین برای سرخ کردن انواع غذاها: سرخ کردنی مانند: سبزیجات ، ماهی، مرغ و غیره مفید هستند. حتی رستوران‌های با غذای خوب ممکن است نیاز به سرخ کردن داشته باشند.

چاقو: انواع مختلفی از چاقوهای حرفه ای برای پذیرایی وجود دارد. هر ظروفی که عملکرد خاصی دارد، داشتن چندین چاقو با عملکرد اختصاصی بسیار کارآمدتر از داشتن یک چاقوی همه منظوره خواهد بود.

جمع بندی

امروز در این مقاله در مورد تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای راه اندازی کترینگ صحبت کردیم. و تمامی تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی اینگونه از کسب و کار ها را بیان کردیم. همانگونه که میدانید مهم ترین چیزی که باعث کیفیت و رشد بیشتر رستوران و آشپزخانه می شود وسایل و سر آشپز های حرفه ای است. 

در صورتی که نیاز دارید برای راه اندازی کترینگ و یا خرید تجهیزات کترینگ از کارشناسان ما مشاوره بگیرید کافی است با مشاوران صحبنت کنید. اگر می‌هواهید مستقیم با تلفن مشاوران تماس بگیرید علامت تلفن موجود در گوشه سمت چپ را فشار دهید و مستقیم مشاوره رایگان خود را دریافت کنید و اگر می‌خواهید ما با شما تماس بگیریم کافی است درخواست مشاوره و یا استعلام قیمت را برای ما از طریق فرم زیر پر کنید.  1 دیدگاه در “تجهیزاتی که برای راه اندازی کترینگ نیاز داریم

  1. رایان گفت:

   راه اندازی کترینگ الان بیشتر می صرفه یا راه اندازی رستوران بیرون بر کوچک

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *