linkedin

ویدئو- تجهیزات آشپزخانه نو یا دست دوم؛ شما کدام را می‌خرید؟

آشپزخانه شیک

بیشتر رستوران دارن تمایل دارند از تجهیزات و برندهای نو برای آشپزخانه‌های خود خریداری کنند. خرید وسایل نو برای آشپزخانه مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت. اما تجهیزات آشپزخانه صنعتی دست دوم هم بازار خود را دارد. در این ویدئو و اینفوگراف‌ها این دو بازار را با هم مقایسه می‌کنیم و مزایای و معایت هر کدام را عنوان خواهیم کرد.

مزیت‌های تجهیزات نو

شاید مهمترین این مزایا گارانتی و خدمات پس از فروش همراه با آن باشد که همیشه در دسترس خواهد بود. مزیت دیگر صرفه‌جویی و بهره‌وری بیشتر است. البته همیشه احتمال خرابی حتی در تجهیزات نو هم وجود دارد اما احتمال آن بسیار کم است. عمر طولانی تر و استفاده از فناوری‌‎های به روز دو مزیت دیگر استفاده از تجهیزات نو هستند.

اینفوگراف زیر نمایی از مزیت‌های استفاده از تجهیزات دست اول را نشان می‌دهد:

مزیت‌های استفاده از تجهیزات دست دوم

در ابتدا باید دانست که استفاده از تجهیزات دست دوم به معنی کاربرد تجهیزات کهنه و فرسوده نیست. مهمترین مزیت استفاده از تجهیزات دست دوم صرفه‌جویی بیشتر در بودجه اولیه است. همچنین از نظر محیط زیستی بهتر است بخشی از وسایل را دسته دوم خریداری کنید. به هر حال انتقال تجهیزاتی آشپزخانه به زباله‌دان‌های حاشیه شهری به محیط زیست آسیب می‌رساند.

یکی از مزیت‌های دیگری این تجهیزات این است که نسبت به نمونه‌های نو دیرتر مستهلک می‌شوند. تجهیزات آشپزخانه دست دوم تا زمانی که به خوبی سرویس شوند و از آنها نگهداری و مواظبت شوند قابلیت بهره‌برداری دارند.

اینفوگراف زیر مزیت‌های خرید تجهیزات آشپزخانه دست دوم را نشان داده است:

اما عیب بزرگ این تجهیزات این است که شما نسبت به تجهیزاتی که بارها و بارها استفاده شده است هیچ‌گاه اطمینان نداشته و نخواهید داشت. توصیفات فروشنده نیز آنچنان که شما انتظار دارید دقیق نیست. مضاف بر این فروشنده اولیه به چه دلیل به جز دلایل مالی تجهیزات خود را روانه بازار دست دوم کرده است؟!
تجهیزات آشپزخانه صنعتی | ارسال به سراسر کشور

↓ با ما در ارتباط باشید ↓

تلفن خط ویژه (30 خط) :

72307 – 021

میرعلی: 3457-317-0912

کریم پور: 0324-922-0912

نشانی : تهران، نیاوران، خیابان علیرضا افشار، پلاک 10، واحد 9

ایمیل : [email protected]

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آپادانا تجهیز آراز می باشد. ; طراحی و توسعه وب سایت توسط امیر بالازاده