linkedin

راهنمای جامع تجهیزات آشپزخانه رستوران گیاهی

آشپزخانه رستوران گیاهی

یکی از ساده ترین راه های داشتن سبک زندگی سالم این است که، پخت و پز را آغاز کنید. سبزیجات به عنوان عامل تاثیر گذار در یک رژیم غذایی سالم، نقش پر رنگی دارد. اما انجام این عمل ممکن است برای کسانی که آشپزخانه و تجهیزات مناسب و لازم را ندارند، چالشی سخت باشد.

حال بگذارید با این سوال شروع کنیم! شما به عنوان یک فرد گیاه‌خوار یا کسی که صاحب رستوران گیاهی هستید به چه تجهیزات و ابزار هایی نیاز دارید؟

ما برای پاسخ به این سوال، در اینجا به چند مورد از تجهیزات اساسی آشپزخانه رستوران گیاهی پرداخته ایم، که می‌توان با استفاده از آن‌ها، رستوران گیاهی خود را تقویت کنید.

آبمیوه گیری ایرانی
دستگاه آب میوه گیری

آب میوه گیری صنعتی:

آب سبزیجات مقوی‌ترین ماده غذایی برای یک رژیم غذایی سالم گیاهی است. به همین دلیل دستگاهی مانند مخلوط کن ها و آب میوه گیری ها بسیار در این امر به شما کمک خواهند کرد.

این دستگاه بسیار کابردی و جمع و جور است که شامل یک مخزن برای قرار دادن میوه هاست. با خرد کردن مداوم و مخلوط کردن آن‌ها، راهی راحت برای جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی آنها برای آنزیم‌های گوارشی معده انسان ایجاد می‌کند.

سرعت چرخش پره‌های بُرنده برخی از این دستگاه‌ها بسیار مناسب و در حدود 80 دور در دقیقه است. این باعث می‌شود کف، و گرمای ایجاد شده جذب آب میوه حاصل شده نشود.

همچنین علاوه بر آب میوه گیری می‌توانید برای کارهای دیگری از آن کمک بگیرید: خرد کردن انواع مغز آجیل، خرد کردن سبزیجات آبدار، گرفتن شیر سویا، آسیاب دانه های قهوه و غیره.

دستگاه برش:

به جای صرف وقت زیاد برای اطمینان از برابر بودن قطعات هر برش، از دستگاه‌های برش برای آشپزخانه خود استفاده کنید. این دستگاه‌ها هم انواع خانگی دارند و هم صنعتی که کار برش مواد غذایی و سبزیجات را بسیار آسان و سریع انجام می‌دهند. برخی از این دستگاه‌ها شامل تنظیمات نیز هستند، که برای اندازه‌های مختلف قابل استفاده است.

این دستگاه به ویژه برای کسانی که رستوران گیاهی دارند، بسیار کاربردی و مناسب است.

دستگاه پرس و ویکیوم سبزیجات
دستگاه وکیوم

 دستگاه پرس و وکیوم:

این ابزار به شما کمک می‌کند تا حجم مواد غذایی و به خصوص سبزیجات را با حذف آب درون آن‌‌ها کم کنید. این دستگاه شامل مخزن انباشت آب و اضافات مواد غذایی و یک قسمت اصلی مربوط به پرس و له کردن است.

دستگاه‌های فرم دهنده:

با استفاده از این دستگاه در عرض چند ثانیه، سبزیجات و میوه‌های سالم را به فرم رشته‌ای تبدیل کنید. این ابزار با دستورالعمل آسان خود، دارای چهار گزینه مختلف فرم‌دهی است: نواری، نازک، پهن، و لوله ای. تا به بافت و شکل دلخواه برای مواد غذایی مورد نظر خود برسید.

سبزی خرد کن

مناسب برای کسانی که نمی‌خواهند وقت خود را برای خرد کردن سبزیجات صرف کنند بسیار ایده‌آل است. در عرض چند دقیقه برای درست کردن غذاهای متنوع ایرانی و فرنگی می‌توانند در حجم زیادی سبزی را خرد کنند. البته این دستگاه‌ها نیز انواع و ظرفیت‌های مختلفی دارد و بر حسب بزرگی رستوران از انواع آن می‌توان بهره گرفت.

دستگاه کره‌ گیر یا روغن گیر:

هنگام تهیه وعده‌های غذایی گیاهی و غلات، لازم است ابزاری داشته باشید که خرد کردن آن‌ها و تهیه خمیر را آسان‌ترکند. این دستگاه برای کسانی که می‌خواهند بادام خام بخورند و یا آن را به کره تبدیل کنند بسیار مناسب است.

در عرض چند دقیقه، کاربران می توانند مواردی مانند کره بادام زمینی یا دیگر آجیل ها، روغن‌های گیاهی مختلف، سس های گیاهی مخصوص انواع پاستا یا خیلی از محصولات دیگر را آماده مصرف کنند و از آن لذت برد. چه کسی این آیتم‌های خوشمزه را دوست ندارد؟

دستگاه نگهدارند و آسیاب گیاهان منجمد

این دستگاه اساساً برای نگهداری و حفاظت بهتر سبزیجات و میوه ها تعبیه شده است. با قرار دادن مواد مورد نظر در این محصول، عمر آنها افزایش پیدا میکند و سبزیجات شما اصطلاحاً تازه تر باقی می مانند.

نوعی از این نگهدارنده ها هستند که علاوه بر این امر، یک قسمت مخصوص آسیاب مواد غذایی به همراه خود دارند. که پیش تر نیز به مزایای آسیاب کردن انواع مواد غذایی، اشاره کردیم.

تجهیزات پخت در آشپزخانه صنعتی

آشپزی بدون انواع فر و اجاق های گازی و برقی، تقریبا ناممکن است. وسایل پخت پز جزء نیاز های اولیه آشپزخانه شماست.

یکی از متداول ترین روش های پخت و پز در رستوران های گیاهی، آب پز کردن سبزیجات است. زیرا به روغن احتیاجی ندارد و اساساً سالم تر است. در یک رستوران گیاهی، اهمیت تجهیزات پخت، به خاطر حجم سفارشات بالا، پررنگ تر نیز می شود.

 طراحی و نمای رستوران

به عنوان مورد آخر لازم است بدانید که پس از انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی متناسب با آشپزخانه رستوران خود، بهتر است به محیطی که در آن خدمات خود را ارائه می دهید نیز توجه داشته باشید.

طراحی داخلی رستوران گیاهی

افرادی که این سبک از رژیم غذایی را به هر علتی ترجیح داده اند، می‌خواهند از آن لذت نیز ببرند. فراهم کردن شرایط آن وظیفه شما به عنوان یک صاحب رستوران گیاهی است.

محیطی را که برای مشتریان خود فراهم می کنید،باید با سبک غذایی مورد علاقه آنان نیز هم سو باشد. البته که این موضوع بسیار گسترده است و حتما در مطالب بعدی با جزئیات بیشتر به آن خواهیم پرداخت.
تجهیزات آشپزخانه صنعتی | ارسال به سراسر کشور

↓ با ما در ارتباط باشید ↓

تلفن خط ویژه (30 خط) :

72307 – 021

میرعلی: 3457-317-0912

کریم پور: 0324-922-0912

نشانی : تهران، نیاوران، خیابان علیرضا افشار، پلاک 10، واحد 9

ایمیل : [email protected]

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آپادانا تجهیز آراز می باشد. ; طراحی و توسعه وب سایت توسط امیر بالازاده