تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

logo

آپادانا تجهیز ایرانیان

راه اندازی کیترینگ(بیرون بر)


راه اندازی کیترینگ(بیرون بر)Reviewed by Apadana on Jun 25Rating:

 راه اندازی کیترینگ (بیرون بر) نسبت به راه اندازی یک رستوران ساده تر به نظر می رسد چرا که همانند رستوران، نیاز به فضای بزرگ و سالن غذاخوری ندارد و همچنین تعداد پرسنل شاغل در کترینگ ها بسیار کم تر از افراد مورد نیاز در یک رستوران هستند.

نکاتی که برای راه اندازی کیترینگ باید مد نظر قرار گیرد تا کترینگ فعال و موفق وسوددهی داشته باشیم :

1-انتخاب مکان مناسب : بی شک مهمترین عامل موفقیت کترینگ می باشد.  انتخاب مکان هایی که به مراکز خرید، شرکت ها وموسسات  و مراکز سازمانی ،دولتی ،تجاری ،موسسات  آموزشی به ویژه دانشگاه ها و مراکز پر رفت وآمد نزدیک تر باشد مناسب ترین محل می باشد. چرا که افراد شاغل وافراد دانشجو بیشترین متقاضیان غذای کترینگ ها هستند.

2-انتخاب نام مناسب : نام خوش آهنگ ،خاص ،تک و در عین حال دارای مفهومی مرتبط با غذا میتواند انتخاب مناسبی باشد.

3-انتخاب سرآشپز مناسب وکادری حرفه ای و مجرب : استفاده از مواد غذایی تازه و با کیفیت و تهیه غذایی مناسب بی شک نقش به سزایی در موفقیت یک کیترینگ دارد چرا که رضایت حتی یک مشتری هم می تواند منجر به معرفی و جذب مشتریان بیشتری گردد.

4– فروش با قیمت مناسب و سود منطقی : چنانچه رابطه کیفیت با سود و قیمت منطقی ودقیق لحاظ شود بی شک در رونق کیترینگ بسیار موثر است.

5-ایجاد یک منشور یا خط مشی: که براساس آن رعایت تمام الزامات وشرایط بهداشتی، نظم و ساماندهی دقیق پخش غذا ، مشتری مداری و برخورد مناسب پرسنل با مشتریان، خودداری از تحویل بی موقع وبا تاخیر غذ، انتقاد پذیری، ایجاد تنوع در منو در بازه های مختلف زمانی، اجرای طرح های تشویقی برای مشتریان (ازقبیل تخفیف درخرید، هدیه به مشتریان ثابت ، تبریک مناسبت ها و…) و به طور کلی هرگونه فعالیت که منجر به ایجاد تنوع و ذوق در مشتری گردد توصیه می شود.

آپادانا تجهیز با سالها تجربه موفق درمشاوره و راه اندازی کیترینگ آمادگی پاسخگویی سوالات شما عزیزان  در این زمینه می باشد ، چنانچه قصد راه اندازی کترینگ دارید توصیه می کنیم  قبل از شروع با مشاوران مجرب ما مشورت نمایید تا شروعی عالی و به دور از استرس داشته باشید و با دید باز وارد بازار صنعت غذا شوید.

6- انتخاب تجهیزات آشپزخانه مناسب: در راه اندازی رستوران ها از جمله کیترینگ ها، انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی از اولویت ویژه ای برخوردار می باشد. باید تجهیزاتی انتخاب شود 1) که بادوام باشند و سالهای بیشتری برای آن مجموعه کار کنند. 2) برای رعایت اصول بهداشتی تمام استیل باشند و از هیچ آلیاژی غیر از استنلس استیل در آن به کار نرفته باشد

7- انتخاب ظروف مناسب: یکی از مهمترین آیتم هایی که برای کیترینگ ها باید در نظر گرفت، انتخاب ظروف مناسب برای غذای بیرون بر است، ظروفی که علاوه بر زیبایی کارایی بالایی نیز داشته باشد. ظروف بیرون بر باید قابلیت گرم نگه داشتن غذا برای مدتی کوتاه را دارا باشد و همچنین شکل ظاهری غذا نیز تا رسیدن به محل مشتری حفظ کند.

تلفن تماس : 88952893 – 88978139
فکس: 88996174
میر علی : 09123173457
کریم پور : 09213373457
نشانی : تهران، میدان فاطمی، خیابان چهل ستون، خیابان دوم، پلاک 33، ساختمان پارس
ایمیل : info@apadanakitch.com

designed by Amirmohamad Balazade